Протигази й кухонні перчатки: частина російської «гуманітарки», наданої США, виявилась непотрібною
США оплатили половину доставленного з Росії вантажу

Російська влада виставила Сполученим Штатам рахунок на суму майже в $660 000 за медичне обладнання та захисні засоби, поставлені 1 квітня в якості гуманітарної допомоги. За твердженням американських фахівців, частина вантажу виявилася непотрібною, пише ВВС.
Про те, що американська сторона погодилася оплатити половину вантажу, доставленого в США, стало відомо вже наступного дня після того, як російський транспортний літак Ан-124 «Руслан» ї здійснив посадку в нью-йоркському аеропорту ім. Кеннеді.
До цього в Кремлі говорили, що мова йде про «гуманітарну допомогу», а Дональд Трамп публічно привітав російську ініціативу. Домовленість про відправку гуманітарного вантажу нібито була досягнута під час телефонної розмови лідерів двох держав.
Пізніше російське МЗС все ж визнало, що половина «гуманітарного вантажу» була оплачена Росією, а решта – американцями.
На борту російського транспортника знаходилося 4 тисячі промислових протигазів М-95, які повністю закривають обличчя, 15 тисяч респіраторів, 80 тисяч упаковок антисептика, 400 тисяч різних предметів медичного одягу, включаючи захисні комбінезони, і 30 тисяч рукавичок. Серед них, правда, виявилися як хірургічні, так і гумові, що використовуються на кухнях.
Крім цього, в США були доставлені 45 апаратів вентиляції легенів «Авента-М».
У відповідь на запит ВВС в агентстві FEMA підтвердили, що привезений «Русланом» вантаж був переданий в підрозділи агентства з надзвичайних ситуацій в штатах Нью-Йорк і Нью-Джерсі, але не змогли уточнити, чи було обладнання доставлено в лікарні.
«Наскільки мені відомо, з апаратами вентиляції легенів були проблеми, так як вони розраховані на напругу 220 вольт, а в мережах в США використовується напруга 110 вольт», – припустив представник агентства.
Він також підтвердив, що промислові протигази М-95, надіслані російською стороною, «відповідають вимогам військових із захисту від хімічної і біологічної загрози», але не використовуються в медичних установах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].