Проблема загибелі бджіл від неонікотиноїдів надумана – доцент кафедри ентомології ХНАУ

Проблема загибелі бджіл від неонікотиноїдів надумана – доцент кафедри ентомології ХНАУ

У ЄС бджоли продовжують гинути попри заборону цієї речовини

Проблема загибелі бджіл від неонікотиноїдів надумана – доцент кафедри ентомології ХНАУ
Фото: pixabay.com

Проблема загибелі бджіл від отруєння засобами захисту рослин, зокрема неонікотиноїдами, занадто роздута. Таку думку висловив доцент кафедри зоології та ентомології ім. Б. Литвинова факультету захисту рослин Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Михайло Філатов.

«Бджолярам найлегше списати мор бджіл на сільгоспвиробників, які обробляють поля, замість того, щоб шукати причину в захворюванні або неправильному догляді… У ЄС заборонили їх (неонікотиноїди – Mind) використання. А бджоли як гинули, так і гинуть», – зазначає журнал Агроном з посиланням на вченого. 

Згідно з повідомленням, у Індії та Китаї продовжують використовувати неонікотиноїди і ситуація з бджолами така ж, як і в Європі.

Водночас директор Інституту тваринництва НААН, доктор ветеринарних наук Євген Руденко розповідає, що від неправильного формування бджолосімей в зиму, неякісного корму, порушення правил годівлі бджіл восени, неправильних дій щодо лікування варроозу бджіл взимку і навесні показники загибелі бджіл доходять до 10-15%. У деяких регіонах – до 30%. За його словами, загибель бджіл є результатом взаємодії факторів, а не певної причини.

Як повідомлялося, експорт меду з України зріс у 2019 році на 12,7%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло