Проблема загибелі бджіл від неонікотиноїдів надумана – доцент кафедри ентомології ХНАУ
У ЄС бджоли продовжують гинути попри заборону цієї речовини

Проблема загибелі бджіл від отруєння засобами захисту рослин, зокрема неонікотиноїдами, занадто роздута. Таку думку висловив доцент кафедри зоології та ентомології ім. Б. Литвинова факультету захисту рослин Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Михайло Філатов.
«Бджолярам найлегше списати мор бджіл на сільгоспвиробників, які обробляють поля, замість того, щоб шукати причину в захворюванні або неправильному догляді… У ЄС заборонили їх (неонікотиноїди – Mind) використання. А бджоли як гинули, так і гинуть», – зазначає журнал Агроном з посиланням на вченого.
Згідно з повідомленням, у Індії та Китаї продовжують використовувати неонікотиноїди і ситуація з бджолами така ж, як і в Європі.
Водночас директор Інституту тваринництва НААН, доктор ветеринарних наук Євген Руденко розповідає, що від неправильного формування бджолосімей в зиму, неякісного корму, порушення правил годівлі бджіл восени, неправильних дій щодо лікування варроозу бджіл взимку і навесні показники загибелі бджіл доходять до 10-15%. У деяких регіонах – до 30%. За його словами, загибель бджіл є результатом взаємодії факторів, а не певної причини.
Як повідомлялося, експорт меду з України зріс у 2019 році на 12,7%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].