ДП «Антонов» вимагає вивести компанію з-під управління «Укроборонпрому»
Колектив ДП заявляє, що неправомірні дії ДК «Укроборонпром» спрямовані на припинення діяльності підприємства та знищення авіапрому в країні в цілому

Трудовий колектив ДП «Антонов» під час зборів ухвалив звернення до президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, глави ВР Дмитра Разумкова та секретаря РНБО Олексія Даніліова, в якому заявив про неправомірні дії ДК «Укроборонпром», спрямовані на припинення діяльності підприємства.
Як повідомляє пресслужба підприємства, в ДП «Антонов» вимагають невідкладно вивести його з-під управління «Укроборонпрому».
«З того часу, як згідно з рішенням уряду України ДП «Антонов» увійшло до складу концерну «Укроборонпром», підприємство знаходиться під постійним тиском та відчуває масштабне втручання в свою господарчу діяльність… За п‘ять років роботи у складі концерну «Антонов» не отримав від управляючої структури ніякої підтримки. Натомість кожен крок підлягав перевірці та контролю, що призводило до гальмування виробничого процесу та зниження ефективності роботи підприємства. Сьогодні ситуація загострюється. Під час діючого карантину ми змушені проводити зібрання колективу, аби привернути увагу можновладців до неправомочних дій, що ставлять під загрозу подальше існування ДП «Антонов» і авіапрому України в цілому», – йдеться в резолюції.
В ДП «Антонов» наголошують, що «Укроборонпром» вдається до заходів, спрямованих на припинення діяльності підприємства.
«Ми неодноразово зверталися до державних органів та застерігали їх від деструктурних дій на догоду західним інвесторам. Прикладів такої трансформації тільки в Києві – безліч: заводи «Червоний екскаватор», верстатобудівний, «Електронмаш», «Більшовик» та багато інших. Вже не існують, а на території багатьох ліквідованих терміново проводиться комерційна забудова. Площі «Антонова» не дають спокою новоявленим реформаторам», – йдеться у зверненні.
Ще одним фактом, на якому наголошує компанія, є «свідоме гальмування процесу затвердження фінплану підприємства через намагання отримати 15% від прибутку від його діяльності за 2018 рік».
«Це в той час, коли ДП «Антонов» власним коштом проводить програму імпортозаміщення, не маючи фінансової підтримки з боку держави, не маючи жодного держзамовлення, але виконуючи за власний рахунок обов’язки з побудови літака Ан-178 за контрактом, укладеним між компанією «Спецтехноекспорт» та МВС Перу», – вказано у резолюції.
Колектив також обурений рішенням керівництва «Укроборонпрому» запропонувати президенту ДП Донцю О.Д. звільнитися за власним бажанням, хоча на цю посаду він був затверджений за проханням та наполяганням трудового колективу ДП «Антонов».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].