Кабмін розкрив критерії для посилення карантину в окремих регіонах
Посилення протиепідемічних заходів стосуватиметься регіонів із значним поширенням COVID-19

Кабінет міністрів опублікував Постанову про продовження дії адаптивного карантину до 31 липня та встановив критерії, за якими в окремих регіонах будуть посилювати карантин.
В документі вказано, що «на території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів».
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 %;
- зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.
Рішення про посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.
Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути скасовано не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.
У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, можуть встановлюватися за поданням головного державного санітарного лікаря регіону особливості діяльності та обмеження щодо:
- проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;
- діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
- перевезення пасажирів метрополітеном;
- відвідування закладів дошкільної освіти;
- роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;
- діяльності закладів харчування.
Нагадаємо: днями МОЗ виступило із заявою про необхідність запровадження жорстких обмежень через тенденцію до погіршення ситуації з коронавірусом у певних областях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].