Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Меркель заявила, що «Північний потік 2» потрібно завершити попри санкції

Меркель заявила, що «Північний потік 2» потрібно завершити попри санкції

За її словами, Німеччина доклала дуже багато зусиль, щоб укласти з Україною транзитний договір

Меркель заявила, що «Північний потік 2» потрібно завершити попри санкції
фото EPA-EFE-OMER MESSINGER

Плани США накласти екстериторіальні санкції на газопровід «Північний потік 2» не відповідають правовим уявленням Німеччини, проект повинен бути завершений, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, відповідаючи на запитання парламентаріїв у Бундестазі. Про це пише FinMarket.

«Ми вважаємо, що вид екстериторіальних санкцій, які планують США, не відповідають нашим правовим уявленням і очікуванням. Потрібно визнати, що будівництво ускладнилося, і ми все одно вважаємо, що правильно буде доробити цей проект. У цьому ключі ми діємо», – сказала Меркель.

Вона знову озвучила офіційну позицію ФРН, згідно з якою «Північний потік 2» є «економічним проектом, який має політичну складову».

«Тому Німеччина доклала дуже багато зусиль, щоб укласти з Україною транзитний договір на найближчі роки і не позбавляти її транзиту російського газу і транзитних мит», – сказала канцлер.

США погрожують санкціями компаніям, задіяним у будівництві «Північного потоку 2», в разі, якщо власники спробують добудувати газопровід – раніше будівництво вже було призупинено через «першу хвилю» американських санкцій.

Член палати представників США від республіканців Адам Кінзінгер 26 червня повідомив, що конгресмени від обох партій – як республіканців, так і демократів – внесли на розгляд палати законопроект, який передбачає посилення санкцій, спрямованих проти проекту газопроводу «Північний потік 2».

Законопроект співзвучний тому, що раніше пропонував сенатор-республіканець Тед Круз, згідно з його проектом нові санкції націлені «на те, щоб перешкодити завершенню будівництва «Північного потоку 2», і будуть поширюватися на всіх, «хто так чи інакше задіяний в прокладанні газопроводу».

Після першої хвилі санкцій США підрядник «Газпрому» – швейцарська компанія Allseas, яка прокладала труби, зупинила роботу. У прокладці труб були задіяні три судна компанії – Pioneering Spirit, Solitaire і Audacia. Після цього «Газпром» вирішив задіяти власний трубоукладач – судно «Академік Черський». В даний час, за даними інтернет-сервісу www.vesselfinder.com, судно стоїть в порту Мукран на острові Рюген.

Як заявили раніше в «Газпромі», трубопровід, який побудований уже майже на 94%, буде завершено російською стороною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті