Поблизу лінії фронту вирує лісова пожежа
Пожежа почалася 6 липня

Внаслідок масштабної пожежі, що спалахнула поблизу лінії фронту в Луганській області, загинуло п’ятеро людей, дев’ять осіб (з них двоє дітей) госпіталізовано. Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
За словами Сергія Гайдая, голови Луганської обласної державної адміністрації, заважає гасити пожежу дуже сильний вітер. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«У нас біда – величезна пожежа. Вдень був такий вітер, що просто ламав дерева. Я був в епіцентрі, я бачив, як за декілька секунд спалахує гектарами ліс. Це дуже страшна стихія. Зараз вітер стих», – розповів пан Гайдай.

Стихія вирує на території Новоайдарського району на Луганщині, поблизу сіл Смолянинове, Капітанове, Воронове.
«Силами ДСНС евакуйовано з житлових будинків с. Смолянинове та дачного кооперативу «Вовче озеро» 30 осіб (з них 13 дітей) та 30 осіб відселено. Внаслідок пожежі вогнем знищено в с. Смолянинове 23 житлових будинки, пошкоджено 36 житлових будинків та знищено 80 дачних будинків кооперативу «Вовче озеро», – зазначається на сайті ДСНС.

Зеленський дозволив використання літаків для гасіння пожеж. Про це під час робочої поїздки до Луганська повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ. Раніше літаки не використали, оскільки так званна «ЛНР» не давала гарантії безпеки.
«До гасіння залучено 1 тис. 125 осіб та 201 одиниця техніки, з них від: ДСНС 638 осіб особового складу та 140 одиниць техніки в тому числі 2 літаки АН-32П», – повідомляє ДСНС.

На місце пожежі приїхав Володимир Зеленський. Він пообіцяв людям постраждалих районів тимчасове житло й грошову компенсацію. Рішення про суми грошей має ухвалити уряд.
«Те, що зараз почув, пропозицію з приводу того, щоб дуже швидко перерахувати 50 млн гривень, вони є у Кабміну, щоб допомогти людям. Найголовніше – це умови, в яких вони (люди – ред.) живуть», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, пожежа виникла напередодні на території Борівського та Охтирського лісництв біля села Осколонівка. Площа займання становила близько 50 га. Вранці 7 липня пожежу було локалізовано, проте через поривчастий вітер та спеку відбулося поширення вогню на с. Смолянинове. Вогонь знищив близько 80 дачних і 30 житлових будинків у с. Смолянинове.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].