Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
На кордоні між Азербайджаном та Вірменією відбулись зіткнення, є загиблі та поранені

На кордоні між Азербайджаном та Вірменією відбулись зіткнення, є загиблі та поранені

Сторони ніяк не можуть врегулювати ситуацію навколо Нагірного Карабаху

На кордоні між Азербайджаном та Вірменією відбулись зіткнення, є загиблі та поранені
фото twitter.com/wwwmodgovaz

Кілька азербайджанських і вірменських військових загинули і отримали поранення в ході зіткнень на кордоні. Про це повідомили сьогодні міністерства оборони двох країн, передає Reuters.

Як відомо, колишні радянські республіки багато років не можуть врегулювати конфлікт навколо Нагірного Карабаху, хоча останні зіткнення сталися приблизно в 300 км від гірського анклаву.

Міністерство оборони Азербайджану повідомило, що четверо азербайджанських військових були вбиті, п'ятеро отримали поранення. Міністерство оборони Вірменії повідомило про двох постраждалих вірменських військових. Сторони обмінялися звинуваченнями в порушенні режиму припинення вогню і артобстрілу.

Перестрілки почалися в неділю і продовжилися в понеділок.

Незважаючи на угоду про припинення вогню, укладену в 1994 році, Азербайджан і Вірменія продовжують звинувачувати один одного в обстрілі навколо Нагірного Карабаху і вздовж азербайджано-вірменського кордону.

Заморожений конфлікт викликає занепокоєння міжнародної спільноти, оскільки загрожує стабільності в регіоні, що є коридором для трубопроводів, по яких нафта і газ надходять на світові ринки.

Нагірний Карабах – регіон в Закавказзі, в східній частині Вірменського нагір'я. Фактично більша його частина контролюється невизнаною Нагірно-Карабахською Республікою; згідно з адміністративно-територіальним поділом Азербайджанської Республіки знаходиться на її території. 

Вірменія і Азербайджан знаходяться в стані війни з 1992 року. Причиною конфлікту стало проголошення Нагірно-Карабахською Республікою, в якій проживає переважна більшість етнічних вірмен, свою незалежність від Азербайджану в 1991 році. Баку спробував повернути регіон під свій контроль силою, але зазнав невдачі. Вірменія, спочатку заперечувала свою пряму участь в конфлікті, незабаром задіяла регулярні війська.

У 1994 році Азербайджан, Вірменія і невизнана Нагірно-Карабахська Республіка підписали за посередництва Росії бішкекський протокол про перемир'я. Це не зупинило військові дії, які періодично поновлюються. Найсерйознішим загостренням між сторонами стала чотириденна війна 2016 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті