Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Подільський суд Києва частково задовольнив репутаційний позов до Mind.ua

Подільський суд Києва частково задовольнив репутаційний позов до Mind.ua

Видання захищатиме своє право на свободу слова в апеляційній інстанції

Подільський суд Києва частково задовольнив репутаційний позов до Mind.ua
Фото: pixabay

Бенефіціар ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей» Олена Шевцова (Дегрік) через свого адвоката Євгена Макієнка вкотре зажадала від ТОВ «Фьючер Медіа» (видавця ділового порталу Mind.ua) офіційного спростування опублікованої на порталі новини. У позові оскаржується інформація щодо бізнес-зв’язків компаній, пов’язаних із Альоною Шевцовою (Дегрік), та платіжною системою Tyme.

Нагадаємо, рішення про позбавлення Tyme ліцензії на здійснення фінансових операцій з електронними коштами було прийнято регулятором на вимогу Служби безпеки України. Причиною стало документальне підтвердження здійснення Tyme переказу коштів за посередництвом заборонених в Україні російських платіжних систем, «що становить ризики виникнення загроз національній безпеці України».

Чергове судове слухання за позовом Олени Шевцової (Дегрік) відбулося 9 липня 2020 року в Подільському районному суді м. Києва. Позивач запевнив суд, що не є та не був керівником юридичної особи «Mossada Investments Limited» (попередня назва «Frugifera Investments Limited», номер ΗΕ 309657), позаяк жодних документів щодо призначення на посаду директора вказаної юридичної особи не підписував. Суддя частково задовольнив вимоги позивача щодо публічного спростування інформації.

Натомість публічні реєстри компаній Республіки Кіпр свідчать, що особа, чиї ім’я, дата народження та місце реєстрації цілком збігаються з бенефіціаром ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей» Оленою Шевцовою (Дегрік), впродовж 2017-2019 років була акціонером кіпрської компанії «Mossada Investments Limited» і також обіймала посаду директора цієї офшорної компанії.

29 березня 2019 року – фактично під час судового процесу проти видання Mind.ua – бенефіціар компанії «Mossada», зазначений як «Alona Degrik», уступив компанію росіянину Роману Фоміну, відтак 26 червня 2020 року компанія подала заяву про ліквідацію – «to be struck off the company register».

В Україні «Mossada» є учасником ТОВ «Телеком Медіа» (37882481), яке, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, впродовж травня-серпня 2015 року було управителем нерухомості за адресою: м. Київ, вул. Звіринецька, 47, кв. 17. Поточним власником цієї нерухомості є нерезидент – кіпрська компанія «ЛЕО ПАРТНЕРС (СіВай) ЛІМІТЕД» [LEO PARTNERS (CY)LIMITED], право власності за якою було зареєстроване в жовтні 2013 року на підставі договору дарування.

Це та сама адреса, за якою зареєстроване ТОВ «Лео Партнерс» (36676798), керівником якого є Шевцова Альона Володимирівна (до 2016 року дані про керівника містили прізвище Дегрік Альона Володимирівна). Єдиним учасником «Лео Партнерс» є вже згадана кіпрська компанія «Leo Partners (CY) Limited» (ΗΕ 324078).

Ця нерухомість з 2016 року забезпечує повернення боргу в розмірі 400 000 грн від Нікуліної Юлії Володимирівни до Потоні Лілії Фоатівни, яка була міноритарним акціонером визнаного неплатоспроможним банку «Радикал банк», в якому, згідно з даними реєстру керівників банків, впродовж 2010-2014 років працювала на посаді члена Правління, директора юридичного департаменту Листопад Олеся Василівна. Вона ж з березня по липень 2016 року була керівником ТОВ «Фінансова Компанія Леогеймінг Пей», учасником якого була на той час і досі залишається Шевцова Альона Володимирівна.

Також за ідентичною з компанією «Лео Партнерс» адресою зареєстроване ТОВ «Бюро Суспільного Захисту» (39352727), керівником якого є адвокат позивача Євген Макієнко.

Таким чином, усі ознаки свідчать про те, що особа, вказана в реєстраційних документах «Mossada Investments Limited» в період 2017-2019 років як «Alona Degrik», і Альона Володимирівна Шевцова є однією особою, а надані позивачем судові твердження є всуціль недостовірними.

Також зазначимо, що платіжна система «Лео» на момент виходу публікації, що стала предметом судового позову, не висвітлювала структуру власності на своєму офіційному сайті, про що, зокрема, свідчать кешовані дані Google. Немає таких відомостей і на сайті НБУ. А висвітлена на сайті поточна структура власності компанії не повністю відповідає актуальним даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Останні фіксують у складі учасників товариства, крім Альони Шевцової, також Вадима Гордієвського, Віктора Капустіна та Юрія Каплуна.

Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, нові учасники увійшли до складу Товариства ще в грудні 2019 року. Однак це не призвело до розміщення оновленої інформації про менеджмент Товариства на офіційному веб-сайті, як це передбачено законом. Відповідно, під структурою власності ми можемо розуміти не лише інформацію про власника ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей», а й загалом систему юридичних осіб, пов’язаних діловими відносинами з Альоною Шевцовою (Дегрік).

Відповідно, під структурою власності ми можемо розуміти не лише офіційну інформацію про власника ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей», а й загалом систему юридичних осіб, пов’язаних діловими відносинами з Альоною Шевцовою (Дегрік).

За словами головного редактор Mind Євгена Шпитка, рішення Подільського районного суду м. Києва буде оскаржене в апеляційному суді через свідоме ігнорування судом беззаперечних фактів.

Редакція Mind і надалі відстоюватиме в суді своє право на захист свободи слова та вільного обігу ділової інформації, яка має суспільне значення з точки зору прозорості фінансової системи України та безпеки грошових коштів громадян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті