Прокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу через створення Координаційної ради
Координаційна рада не бачить порушення закону у своїх пропозиціях щодо врегулювання ситуації в країні

Генеральна прокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу проти членів Координаційної ради, яку опозиція створила за ініціативою опонентки Олександра Лукашенка на виборах Світлани Тихановської. Про це повідомляє телеграм-канал Генеральної прокуратури Білорусі.
Справу відкрили за ст. 361 Кримінального кодексу Білорусі (Заклики до дій, що спрямовані на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусі). Учасникам ради загрожує до 5 років ув'язнення.
«Створення та діяльність такої ради спрямовані на захоплення державної влади, а також заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. На підставі цього факту порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу», – заявив глава Генеральної прокуратури Олександр Канюк журналістам.
Координаційну раду з передачі влади ініціювала 14 серпня опонентка Лукашенка у президенти Світлана Тихановська. Її створили 18 серпня з метою організації процесу передачі влади та забезпечення згоди в суспільстві, а також для захисту суверенітету і незалежності Республіки Білорусь. За інформацією голови виборчого штабу Тихановської Ольги Ковалькової, до складу Координаційної ради вже увійшли 35 осіб.
Координаційна рада не бачить порушення закону у своїх пропозиціях щодо врегулювання ситуації в країні.
«Ми робили все відкрито і прозоро, все опубліковано і є в документах Ради. Ми не вбачаємо в цьому якогось порушення закону: навпаки, бачимо дії законні, спрямовані на відновлення законності в країні. Якщо це злочин, то у нас в країні великі проблеми з законністю», – сказав юрист і член Координаційної ради Максим Знак.
До президії ради увійшли Світлана Алексєєвич, Лілія Власова, Сергій Дилевські, Максим Знак, Ольга Ковалькова, Марія Колесникова, Павло Латушко.
Рада встигла провести одне засідання і дати дві пресконференції, під час яких члени ради кілька разів підкреслювали, що Координаційна рада не ставить перед собою мету захоплення влади неконституційним шляхом.
Пізніше Координаційна рада повідомила, що 20 серпня направив офіційні звернення на адресу Генеральної прокуратури, Слідчого комітету, МВС, КДБ з вимогою термінового проведення зустрічей для обговорення «вимог більшості громадян Білорусь, викладених в Резолюції».
На своєму першому засіданні президія Координаційної ради опозиції Білорусі ухвалила резолюцію з основними вимогами до влади, серед них – проведення нових виборів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].