У WWF провели дослідження, як українці ставляться до браконьєрства

У WWF провели дослідження, як українці ставляться до браконьєрства

Понад 80% вважають браконьєрство неприйнятним та підтримують розширення заповідних територій

У WWF провели дослідження, як українці ставляться до браконьєрства
фото DR

Згідно з даними загальнонаціонального опитування WWF-Україна, 83% українців різко негативно ставляться до незаконного полювання на рідкісні дикі види тварин – ведмедя та рись – і вважають, що держава має забезпечити виконання Закону України щодо їх захисту.  Такі дані зоозахисна організація отримала в ході всеукраїнського опитування, проведеного соціологічною агенцією Info Sapiens.

Згідно з опитуванням, 66% респондентів по Україні та 75% у Карпатах знають, що рись включена у Червону книгу і полювання на неї заборонено. Загалом 82% українців негативно сприймають можливу перспективу того, що ведмідь та рись можуть зникнути в Україні взагалі.

«Нелегальне полювання на диких тварин (браконьєрство) є однією з основних загроз для їх виживання в Україні, і згідно з анонімним дослідженням WWF-Україна, на першому місці серед мотивів йде утвердження свого статусу, тобто можливість безкарно робити все, що заманеться, – розповів Богдан Вихор, керівник напряму WWF-Україна «Рідкісні види».

«Ні Червона книга, ні законодавство поки не в змозі зупинити вбивство рідкісних видів в основному через слабке правозастосування. Згідно публічного звіту Держагентства лісових ресурсів, в 2019 році на порушників правил полювання складено майже 3 тисячі протоколів. Реальну ж відповідальність несуть лише одиниці, а це створює враження безкарності», – наголосив він.

Експерти WWF-Україна проаналізували дані про стан популяцій рисі та ведмедя за останні 10 років і виявили, що їх чисельність не зростає, незважаючи на довготривалий охоронний статус (ведмідь включений  до Червоної книги України у 2003 році, рись – 1994-му). Окрім боротьби з браконьєрством важливими питаннями залишаються збереження оселищ та міграційних коридорів для диких тварин, створення нормативних документів (Національних планів дій для збереження рисі та ведмедя) та механізми компенсації шкоди, завданої рідкісним видам.

У WWF-Україна переконані, що створення природоохоронних територій, зокрема, заповідних (національні парки, заповідники тощо) сприятиме збереженню рідкісних видів та їх оселищ. Станом на 1 січня 2020 року в Україні лише 6,77% площі країни заповідні. Для порівняння Стратегія з біорізноманіття Євросоюзу передбачає, що до 2030 року щонайменше 30% території ЄС повинні стати природоохоронними.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло