В Німеччині заявили про вразливість Європи перед американськими санкціями

В Німеччині заявили про вразливість Європи перед американськими санкціями

Глава німецького МЗС запропонував економічні заходи для протидії цьому впливу

В Німеччині заявили про вразливість Європи перед американськими санкціями
фото DR

Європа залишається вразливою перед санкціями США, закрема перед обмежувальними заходами, що стосуються «Північного потоку 2» або Ірану. Про це заявив у понеділок глава МЗС Німеччини Хайко Маас, виступаючи в Парижі перед послами Франції в країнах Європи.

«Попри все Європа залишається вразливою, наприклад, перед американськими санкціями – чи то розбіжності щодо іранської ядерної програми, чи в питанні «Північного потоку 2», – зазначив Маас.

При цьому він запропонував економічні заходи, які зменшать цю вразливість.

«Якщо ми хочемо, щоб питання європейської енергетичної, зовнішньої і торговельної політики вирішувалися тут, в Європі, то маємо задуматися про посилення євро як провідної валюти, створення європейських платіжних каналів, таких як INSTEX, і зрештою, можливо, про європейський банк, який буде здійснювати котирування в євро», – сказав глава МЗС ФРН.

При цьому він підкреслив, що посилення європейського суверенітету «ніколи не означає принципу Europe First («Європа в першу чергу»)».

4 червня республіканці внесли на розгляд Сенату Конгресу США законопроект про розширення санкцій щодо російсько-німецького газопроводу. Документ уточнює і розширює санкції в рамках закону про забезпечення енергетичної безпеки Європи і спрямований на те, щоб перешкодити завершенню будівництва трубопроводу.

Крім того держсекретар Майкл Помпео відзначав, що американський Держдеп включить «Північний потік 2» і «Турецький потік» у проекти, які підпадають під дію закону CAATSA («Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій»).

«Забирайтеся зараз, або ви ризикуєте зустрітися з наслідками», – заявив він компаніям, пов’язаним з будівництвом «Північного потоку 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті