Суд не задовольнив апеляцію «Промінвестбанку» і залишив під арештом 99% його активів
Це рішення може привести до повної зупинки банку, яким на 98% володіє російський «Зовнішекономбанк»

Північний апеляційний господарський суд не задовольнив апеляційну скаргу «Промінвестбанку» і залишив без змін рішення, яким раніше суд задовольнив позов ТОВ «Крим дивелопмент» на арешт акцій і майна банку на суму $169,8 млн. Про це повідомляє Finbalance.
«Промінвестбанк» заявляв, що накладений у березні арешт може привести «до повної зупинки банку і неплатоспроможності».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
ТОВ «Крим дивелопмент» пов'язують з Ігорем Коломойським і його партнерами. Це одна з компаній «приватівців», яка на підставі рішення Арбітражного суду Гааги стягує з Росії компенсацію за нерухомість, відібрану в них у Криму після анексії півострова Росією.
Біржа «ПФТС» повідомляла, що 04.03.2020 відбувся аукціон, на якому були продані 99,77% акцій «Промінвестбанку» за 268,7 млн грн. Згідно з судовими матеріалами, переможцем аукціону стало ТОВ «ФК «Фортіфай», яке сплатило зазначену суму.
ТОВ «Крим дивелопмент» у суді оскаржила продаж акцій «Промінвестбанку», підкресливши, що відповідний аукціон був проведений з порушенням законодавства, а ціна лота виявилася занижена.
Як повідомлялося, 4 березня пакет з 99,77% акцій «Промінвестбанку» був проданий у рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі «ПФТС» за 268,71 млн грн при стартовій ціні 266.05 млн грн. Біржа не розкриває покупця.
Своєю чергою власник «Промінвестбанку» – російська держкорпорація «ВЕБ.РФ» – заявила, що продаж акцій на біржі порушує заборону Стокгольмського арбітражу, у зв'язку з чим ВЕБ має намір стягувати активи України за кордоном, щоб покрити свої збитки.
Нагадаємо, у травні 2019 року держвиконавець на вимогу пов'язаних з групою «Приват» Ігоря Коломойського і партнерів структур наклав арешт на 99,77% акцій «Промінвестбанку». Після цього були зроблені неодноразові спроби примусово продати ці акції на аукціоні, але досі вони були безрезультатними.
За цей час «Промінвестбанк» припинив обслуговування рахунків фізосіб і закрив у 2019 році всі відділення в Україні, залишивши лише одне в Києві.
Після арешту акцій «Промінвестбанку» російська держкорпорація «ВЕБ.РФ» подала позов до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма проти України на суму понад 200 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.