Forbes дізнався, чому Бернар Арно насправді заморозив угоду з купівлі Tiffany за $16 млрд

Forbes дізнався, чому Бернар Арно насправді заморозив угоду з купівлі Tiffany за $16 млрд

Значні девіденди акціонерам виплачувалися в період, коли компанія зазнавала збитків

Forbes дізнався, чому Бернар Арно насправді заморозив угоду з купівлі Tiffany за $16 млрд
Бернар Арно
фото DR

Угода мільярдера Бернара Арно, власника групи LVMH, щодо придбання за $16 млрд американського ювелірного гіганта, компанії Tiffany & Co., опинилася на межі зриву через невдоволення з приводу квартальних дивідендів у розмірі $70 млн, які Tiffany виплатила акціонерам під час пандемії, повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів, пише Forbes.

Минулого тижня LVMH поставила на паузу угоду, про яку було оголошено в листопаді минулого року. Цьому передував лист від міністра закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана, написаний «після погроз США обкласти митом французькі товари». Бернару Арно, найбагатшому бізнесмену Європи, було рекомендовано «відкласти» придбання Tiffany до 6 січня наступного року.

Однак, за словами джерела Forbes, справжньою причиною замороження угоди стало не стільки політичне втручання, скільки виплати акціонерам Tiffany щедрих дивідендів після оголошення про угоду, які викликали невдоволення LVMH. Виплачені в травні і серпні дивіденди на загальну суму $140 млн співрозмовник Forbes описує як «безумство» і «фактично спалювання грошей». На листопад запланована виплата ще $70 млн, незважаючи на можливе продовження локдауна.

На думку джерела, Tiffany не прийняла б рішення виплачувати дивіденди під час пандемії, «якби вони не мали наміру продавати компанію». «Неможливо уявити, що вони б на це погодилися», – підкреслив співрозмовник Forbes.

LVMH не відповіла на прохання надати додаткові коментарі з приводу дивідендів, але підкреслила свою незадоволеність результатами діяльності Tiffany & Co. під час карантину. Конгломерат в офіційній заяві від 10 вересня вже висловлювався з приводу виплати «значних дивідендів в період, коли компанія зазнавала збитків».

Tiffany & Co в першій половині 2020 року зазнала чистих збитків у розмірі $32,7 млн, тоді як прибуток за аналогічний період 2019 року склав $261 млн.

Представник компанії розповів Forbes, що LVMH було відомо про дивідендну політику Tiffany. У спільній заяві, зробленій в листопаді 2019 року, підтверджувалося, що Tiffany «продовжить оголошувати і виплачувати регулярні квартальні дивіденди в розмірі не більше $0,58 на акцію і відповідно до прийнятої практики». Представник компанії додав, що Tiffany виплатила дивіденди 131 раз поспіль, почавши незабаром після IPO, і ніколи не пропускала виплати, в тому числі під час економічних криз.

Незважаючи на те що угода, за словами джерела Forbes, ще може відбутися, відносини між сторонами стрімко погіршилися за час карантину, коли бутіки Tiffany зіткнулися з падінням відвідуваності.

Коли 9 вересня LVMH оголосила про рішення «відстрочити» угоду на $16 млрд, Tiffany відповіла розгорнутим позовом, в якому попросила суд в Делавері примусити LVMH виконати умови договору, укладеного в листопаді, і спростувала заяви LVMH про те, що Tiffany порушила свої зобов'язання відповідно до договору про злиття.

Tiffany не погодилася з обґрунтуванням відстрочки угоди, наведеним LVMH:

«Ми шкодуємо про це, але LVMH не залишила нам іншого вибору, крім як почати судовий розгляд, щоб захистити нашу компанію і наших акціонерів», – сказав голова ради директорів Tiffany Роджер Фара, коли компанія подала позов.

У відповідь LVMH оголосила, що має намір подати зустрічний позов, щоб «оскаржити підхід менеджменту і ради директорів Tiffany до вирішення кризи, який полягав у виплаті значних дивідендів в період, коли компанія зазнавала збитків».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті