Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Apple забронювала всі потужності TSMC з випуску 5-нм чіпів

Apple забронювала всі потужності TSMC з випуску 5-нм чіпів

Процесор A14 Bionic став першим мобільним чіпсетом, виготовленим за 5-нм техпроцесом

Apple забронювала всі потужності TSMC з випуску 5-нм чіпів
фото DR

Усі виробничі потужності TSMC з випуску 5-нм чіпів до кінця 2020 року будуть повністю задіяні під виготовлення процесорів на замовлення Apple. Про це пише DailyComm з посиланням на галузеві джерела.

За їх даними, TSMC погодилася виробляти 5-нм мікросхеми тільки для нових планшетних комп'ютерів iPad Air, iPhone наступного покоління, а також персональних комп'ютерів Mac.

Новий iPad Air отримав процесор A14 Bionic, який, за словами розробників, настільки потужний, що буде використовуватися не тільки в планшетах і смартфонах, а й у комп'ютерах на macOS.

Apple A14 Bionic став першим на ринку мобільним чіпсетом, виготовленим за 5-нм техпроцесом. Він складається з 11,8 млрд транзисторів, що на 40% більше, ніж у 7-нм процесора. Однокристальна система включає в себе 2 високопродуктивних ядра і 4 високоефективних ядра. Це робить процесор на 40% швидшим, ніж чіпсет, який використовується в попередній моделі iPad Air.

Крім того, A14 Bionic оснащений новітньою архітектурою графічного процесора Apple, яка забезпечує на 30% швидшу графіку, при цьому не вимагаючи великої кількості енергії. Для порівняння, новий iPad Air має вдвічі вищу графічну продуктивність, ніж стандартний ноутбук, який більший, товщий і важчий.

Очікується, що iPhone 12 базуватимуться на процесорі A14 Bionic. Завдяки енергоефективності нового чіпсета, Apple зменшить ємність акумуляторів у новій лінійці смартфонів. Офіційний дебют iPhone 12 очікується в жовтні 2020 року.

Фінансовому підйому у компанії TSMC сприяє попит на її напівпровідникову продукцію, що випускається із застосуванням 7-нм і 5-нм технологічних процесів, а також поширення 5G і затребуваність чіпів для високопродуктивних обчислень та IoT-рішень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті