Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Мін’юст впроваджує нові вимоги мікрокредитування

Мін’юст впроваджує нові вимоги мікрокредитування

Вони почнуть діяти з 1 січня 2021 року

Мін’юст впроваджує нові вимоги мікрокредитування
Фото: Karolina Grabowska/Pexels

З 1 січня 2021 року почнуть діяти нові вимоги мікрокредитування, передбачені ухваленим у вересні законом  № 891-ІХ. Такі зміни спричинені стрімким зростанням попиту на мікрокредитування, а також необхідністю підвищити якості системи кредитних історій фізичних осіб. Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

Відтепер до споживчих кредитів відноситимуться кредитні договори, що укладаються на строк до одного місяця, а також договори, загальний розмір позики за якими не перевищує однієї мінімальної заробітної плати (зараз – 5000 гривень).

Штраф у випадку прострочення не може перевищувати подвійної суми кредиту. Тобто максимальна планка штрафів та пені – це подвійна сума кредиту. І таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо така умова передбачена в договорі). Також ставка за мікрокредитом не може змінюватися в гіршу для клієнта сторону.

Обов’язкова умова укладення договору про споживчий кредит – згода споживача на збір, зберігання, використання інформації щодо нього через бюро кредитних історій. У разі відмови, потенційний кредитор повинен буде скасувати угоду.

Кредитор буде зобов’язаний безоплатно передавати інформацію щодо всіх споживчих кредитів хоча б до одного бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру таких бюро. У кредитного бюро є два дні для внесення даних, отриманих від кредитора.

Закон також лімітує можливість отримувати безмежну кількість швидких кредитів без наміру їх повертати, тим самим захищаючи фінансові установи від збільшення проблемної заборгованості.

Нагадаємо: рада унормувала сферу мікрокредитування

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті