Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
АМКУ висунув претензії семи виробникам антисептиків

АМКУ висунув претензії семи виробникам антисептиків

Через недостовірну інформацію на етикетках

АМКУ висунув претензії семи виробникам антисептиків
фото: livestrong.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував семи виробникам антисептиків не вводити споживачів в оману шляхом розміщення недостовірної інформації на етикетках своєї продукції.  Про це повідомляється на сайті АМКУ.

«Деякі виробники [антисептиків] вдаються до недобросовісної конкуренції, перебільшуючи властивості продукції або приписуючи їй властивості, які не підтверджені відповідно до чинного законодавства. АМКУ рекомендував виробникам антисептиків не вводити в оману споживачів», – сказано в повідомленні.

Так, прикладами поширення не підтвердженою належним чином інформації, яка може вводити споживачів в оману, є:

  • маркування «coronaseptic»
  • попередження вторинного інфікування
  • пролонговану, тривалий антимікробну дію
  • дію на штами бактерій, стійких до антибіотиків
  • знищення до 99%, до 100% бактерій і \ або вірусів
  • 100% антимікробну активність
  • дезінфікуючий засіб без дотримання «Порядку державної реєстрації дезінфекційних засобів»
  • маркування «органічна», «біоорганічна» продукція без дотримання вимог закону «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»

«Звичайно, можна посперечатися, що навіть одна знищена бактерія становить «до 100%». Однак поширення цієї або іншої наведеної в прикладах інформації надає неправомірну перевагу в конкуренції таким антисептичним засобам в порівнянні з аналогічними за складом конкурентами і може вводити споживачів в оману», – сказано в повідомленні.

АМКУ рекомендував семи виробникам антисептиків:

  • припинити дії у вигляді поширення інформації, яка може вводити в оману, в результаті способу викладу неточних, неповних відомостей у маркуванні продукції;
  • здійснювати інформування споживачів щодо споживчих властивостей продукції власного виробництва способом, не вводити в оману.

Про результати розгляду рекомендацій суб'єкти господарювання повинні повідомити Антимонопольний комітет України в 10-денний строк з дня їх отримання.

Як повідомлялося, ще в квітні АМКУ попередив виробників від поширення неправдивої, неповної або неточної інформації про антисептичні або дезінфекційні властивості спреїв, розчинів, гелів, серветок та інших засобів, а також про їхню здатність знищувати віруси, в тому числі і COVID-19, з метою залучення споживачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті