Німецькі інвестори вважають головною проблемою в Україні не корупцію, а суди - посол
Бажання інвестувати в Україну у німецького бізнесу є, не вистачає лише ще більше хороших прикладів

Німецькі інвестори вважають, що головною проблемою в Україні є не корупція, а робота судової гілки влади. Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю «Інтерфакс – Україна».
«Що необхідно німецьким інвесторам, так це справді однакові правила для всіх. Те, що завжди лякає наших інвесторів – погані приклади, коли навіть великі німецькі компанії в Україні перебувають під тиском правоохоронних органів, СБУ. Для нас незрозуміла причина цього. Компанії просто хочуть спокійно працювати в Україні, дати робочі місця і заробити прибуток. Це тісно пов'язано з судовою реформою. Наші інвестори кажуть мені, що корупція – це вже не така велика проблема», – сказала Фельдгузен.
Вона стверджує, що задля залучення німецького малого та середнього бізнесу до України, а саме вони є основою німецької економіки, треба їм дати хороші приклади того, що вони можуть в Україну інвестувати і бути спокійними.
«Коли я раніше працювала в Україні, завжди було питання повернення ПДВ, наразі його немає. На сьогодні проблемою є можливість, що конкуренти йдуть до суду за зовсім незрозумілими причинами, і для великих німецьких компаній це ще можливо, тому що у них є юристи, гроші та час. Дуже часто вони виграють суд, але це триває довго.», – пояснила Фельдгузен.
Водночас посол зазначила, що недавно одна німецька фармацевтична компанія купила завод «Біофарма» у Білій Церкві Київської області:
«Це хороший приклад. Тому що це сталося не в Києві, не в Харкові, не в Дніпрі – це маленьке місто і це буде добре для людей», – зазначила вона.
«Інший приклад – це компанія «Костал», яка виробляє частини для машин. Вони вже працюють у Переяславі-Хмельницькому, а наразі відкривають завод біля Борисполя. У цьому випадку питання було в приєднанні заводу до інфраструктури. Зовсім незрозуміло, чому це було так складно. Вони це вирішили за допомогою українського уряду. Там буде новий завод і багато нових робочих місць», – розповіла посол.
Фельдгузен наголосила, що бажання інвестувати в Україну у німецького бізнесу є, не вистачає лише ще більше хороших прикладів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].