Нідерланди надали 4 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні
Гроші планують залучити для утворення національного органу з питань протимінної діяльності

Уряд Нідерландів надав 4 млн євро на гуманітарне розмінування на Донбасі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення посольства Нідерландів в Україні.
«Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні вп'ятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року», – сказав посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.
Згідно з новою урядовою програмою дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є «Світ без мін до 2025 року», на сході України розмінування здійснюватиме неурядова організація «The HALO Trust». Окрім України, Нідерланди допомагають у розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.
Як зазначається, перші команди HALO, підтримані Нідерландами, почали працювати на сході України вже в жовтні.
У посольстві наголосили, що допомога уряду Нідерландів є дуже своєчасною, адже підписів президента очікують нещодавно затверджені парламентом зміни до закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Згідно з цим законом утворюється національний орган з питань протимінної діяльності, а також центр протимінної діяльності та центр гуманітарного розмінування – під егідою Міністерства оборони й Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Як зазначено в пресрелізі, нині Україна посідає п'яте місце у світі за рівнем смертності від мін і боєприпасів, які не розірвалися, і третє – за кількістю інцидентів із протитранспортними мінами. За останні 6 років на сході України загинуло понад 750 людей (зокрема 27 дітей), ще 1 500 дістали тілесні ушкодження від мін і боєприпасів, що не розірвалися. Також через мінування територій місцеві жителі втратили значні площі сільськогосподарських земель, які тепер непридатні для обробки.
Нагадаємо, постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор висловив сподівання, що Росія конструктивно співпрацюватиме з Україною та ОБСЄ для ухвалення конкретних рішень у таких питаннях, як розмінування, відкриття нових КПВВ, нових ділянок розведення та проведення взаємного обміну утримуваними особами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].