ЄС і США розкритикували закон, за допомогою якого Китай тисне на парламент Гонконгу

ЄС і США розкритикували закон, за допомогою якого Китай тисне на парламент Гонконгу

Штати погрожують введенням нових санкцій проти Китаю

ЄС і США розкритикували закон, за допомогою якого Китай тисне на парламент Гонконгу
фото DR

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель у четвер, 12 листопада, виступив із заявою, в якій закликав Пекін і уряд Гонконгу відмовитися від рішень, що ставлять під загрозу свободу і автономію Гонконгу, передає FRI.

Заява Борреля пов’язана з тим, що 11 листопада набула чинності прийнята Пекіном постанова, що наділяє місцеву владу правом усувати з посади осіб, які можуть становити загрозу національній безпеці.

Відповідно до цієї постанови, 11 листопада чотири депутати парламенту Гонконгу, що займають продемократичні позиції, були позбавлені мандатів. Інші депутати, які поділяють продемократичні позиції, заявили про намір теж покинути парламент в знак солідарності з відстороненими.

В ЄС заявили, що Пекін таким чином завдає удару по політичному плюралізму та свободі слова в Гонконзі, і закликали китайську владу відмовитися від спірних рішень.

У США відсторонення від роботи чотирьох депутатів назвали порушенням автономії Гонконгу. Вашингтон пригрозив ввести нові санкції щодо Китаю. Відповідну заяву в середу, 11 листопада, зробив радник президента Дональда Трампа з питань національної безпеки Роберт О'Брайєн.

За словами О'Брайєна, відсторонивши демократично налаштованих членів ради, «комуністична партія Китаю грубо порушила свої міжнародні зобов'язання». Радник з питань безпеки також підкреслив, що Вашингтон продовжить виявляти тих, на кому лежить відповідальність за порушення принципів свободи в автономії, і вводити щодо них санкції.

У понеділок, 9 листопада, США вже ввели санкції щодо ще чотирьох посадовців, у тому числі глави поліції Гонконгу і заступника начальника гонконгського бюро служби національної безпеки. Їм заборонено в'їзд в Штати, а їх активи, якщо такі є на території США, повинні бути заморожені.

Відносно Китаю і Гонкога вже діє ряд американських санкцій. Їх введення було пов'язано в тому числі з прийняттям цього літа спірного закону про національну безпеку автономії. У липні Вашингтон призупинив продаж високотехнологічного оборонного обладнання Гонконгу, щоб воно не перейшло в розпорядження Пекіна.

Також США заморозили видачу віз китайським посадовим особам, чия діяльність загрожує автономії Гонконгу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло