Китай значно скоротив інвестиції в закордонні інфраструктурні проєкти
Це може свідчити про втрату інтересу до проєкту «Один пояс – один шлях»

Китайська влада помітно скоротила програми кредитування проєктів за кордоном, що може свідчити про згортання амбітного проєкту «Один пояс – один шлях». Про це свідчать дані, зібрані дослідниками Бостонського університету, передає Коммерсант.
Дані показують, що кредитування таких проєктів двома провідними банками – Китайським банком розвитку та Експортно-імпортним банком Китаю – скоротилося з пікового показника в $75 млрд в 2016 році, коли обсяги фінансування перевищували показники Світового банку, до $4 млрд у минулому році.
Всього за період з 2008 по 2019 рік обсяги фінансування склали $462 млрд, що лише на $5 млрд менше того, що було виділено країнам з низьким і середнім доходом Світовим банком.
Понад 60% фінансування отримували десять учасників програми: Венесуела (найбільший одержувач кредитів), Пакистан, Росія та Ангола.
Програма «Один пояс – один шлях», як кажуть дослідники з Бостонського університету, зазнає зростаючої критики через відсутність прозорості і глибоких досліджень соціального та екологічного впливу фінансування проєктів. Останнім часом до цього додалися і проблеми, викликані економічною війною між Китаєм і США.
Коментуючи скорочення кредитування, Ю Цзі, старший науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин (відомого як Чатем-Хаус), прокоментувала для Financial Times:
«В минулому йшлося про використання фінансових ресурсів для поширення політичного впливу Китаю. Зараз мова йтиме більше про комерційну вигоду».
За її словами, політика «Один пояс – один шлях» може завдати «величезної... репутаційної шкоди» Китаю: «Величезний масштаб проєкту викликав стурбованість у всьому світі, а уряд так і не зміг представити якийсь прозорий план і пояснити свою кредитну дипломатію».
Більше про особливості торгівлі з Китаєм – у матеріалі Mind «Китайський ринок: як правильно зайти і стати бажаним гостем».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].