Працівники в ЄС втратили 5,2% свого доходу через пандемію в 2020 році – Євростат
В основному криза торкнулась людей з низьким рівнем доходів

За даними Євростату, статистичної служби ЄС, у 2020 році доходи працівників у країнах блоку знизилися на 5,2% в порівнянні з 2019 роком через пандемію COVID-19.
В повідомленні служби зазначається, що причиною тому стали неробочі дні, а також скорочення робочого часу під час локдаунів і зростання числа безробітних.

Коронакриза по-різному вплинула на різні країни в залежності від структури їх економіки. Найбільше постраждали працівники тих держави, які покладається на туризм. Значною мірою постраждав сектор ресторанних послуг і готелів, де спостерігається зниження доходів на 20%.

Дані показують, що криза торкнулася в основному людей з низькими доходами. Скорочення найбільше відбувались у декількох групах ризику – молоді люди (16-24 років) і тимчасові працівники. Також серед постраждалих більше жінок, але це пов'язано з тим, що більше жінок працюють в секторах, які відчувають тиск кризи. Люди з високим доходом в ЄС в основному зберегли свої робочі місця.
Євростат також згадує і державні програми, які компенсують втрату доходу під час пандемії. Подібні схеми діють у 25 країнах, і в 10-ти з них співробітники отримали компенсацію як від держави, так і від компанії, в якій вони працюють. Дані показують, що в деяких країнах співробітники отримують фіксований розмір допомоги від держави (Греція, Хорватія і Мальта), а в інших – відсоток від доходу, отримуваного працівниками, зазвичай з максимальним або мінімальним порогом допомоги. Компенсаційні схеми допомагають вдається знизити серйозність втрати доходу. В середньому по країнах цей відсоток становить від 1% до 5%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].