PUSB за 3 роки існування надав фінансову підтримку 7 українським стартапам на 120 000 злотих

PUSB за 3 роки існування надав фінансову підтримку 7 українським стартапам на 120 000 злотих

Менторську підтримку отримали понад 100 стартапів з усієї України

PUSB за 3 роки існування надав фінансову підтримку 7 українським стартапам на 120 000 злотих
фото: Polish-Ukrainian Startup Bridge

«Фонд Cпівпраці» разом з Міністерством Фондів та Регіональної Політики Польщі, що фінансується програмою Polish Aid Міністерства закордонних справ (МЗС) Республіки Польща,  у рамках проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) за три роки надав менторську підтримку понад 100 стартапам з усієї України. У рамках трьох проведених фондом щорічних конференцій Kyiv Tech Hub фінансові нагороди отримали 7 проєктів. Про це повідомляється у пресрелізі проєкту.

В рамках PUSB було теж створено команду досвідчених наставників, які лише у 2020 році провели понад 300 індивідуальних менторських сесій. Все це при співпраці з українськими установами на загальнодержавному та регіональному рівнях, які внесли свій вклад у розвиток молодих інноваторів.

«Окрім регіональних зустрічей чи менторських сесій, велике значення має також фінансова підтримка. Загальна сума нагород, яку українські стартапи отримали від нас за останні три роки, становить 120 000 злотих. Ми раді, що відзначені нами проєкти, отримують визнання також у Польщі, яскравим прикладом чого є стартап TechNovator, фіналіст Польської Премії Інтелектуального Розвитку 2020», – повідомив Кшиштоф Гроховський, провідний експерт та автор проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge.

За результатами дослідження StartupBlink, Україна входить у топ-30 технологічних країн світу. Так високу позицію можна пояснити великою кількістю професіоналів, готових розвивати свій продукт. Вагомим фактором є також низька вартість утримання бізнесу, що і залучає західних інвесторів у країну.

За даними Української асоціації венчурного і приватного капіталу, у 2019 році українські стартапи зібрали до $510 млн, додавши 50 відсотків. $423 млн були із США, з України було вкладено лише $8 млн. За словами представників PUSB, українські проєкти мають дуже значний потенціал. Більшість з них потребує, однак, підтримки досвідчених наставників на міжнародному рівні, щоб мати можливість отримати фінансування з венчурних фондів або ж вийти за межі свого внутрішнього ринку. Переконання інвестора в тому, що проєкт є для нього гарним вкладенням коштів, для деяких лише проста формальність, але насправді для цього потрібні досвід і вміння.

«Ми намагаємось підтримувати підприємців відповідно до фази розробки проєкту та їх потреб, починаючи від консультацій зі створення бізнес-моделей, навичок презентації до спроб знайти фінансування. У майбутньому ми б хотіли інтенсивніше популяризувати українські проєкти у Європі, щоб після нашої акселераційної програми стартапи знаходили потенційних інвесторів та могли успішно розвиватися та масштабуватися. Ефективна та потужна екосистема підтримки стартапів ще більше стимулюватиме українське підприємництво, що, у свою чергу матиме вплив на розвиток та силу економіки. Через нашу культурну схожість у мене є відчуття взаєморозуміння потреб і відповідної підтримки», – додав Гроховскі.

Нагадаємо: тільки 1 з 10 СЕО очікує на поліпшення інвестклімату у 2021 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло