«Нафтогаз» привітав урядову команду з «серйозним підсиленням»

«Нафтогаз» привітав урядову команду з «серйозним підсиленням»

Компанія описала ключові проблеми, вирішення котрих очікує від міністерства енергетики

«Нафтогаз» привітав урядову команду з «серйозним підсиленням»
Фото: Інформатор

У «Нафтогазі», коментуючи призначення колишнього топменеджера НАК Юрія Вітренка т.в.о. міністра енергетики, заявили, що «вітають урядову команду з серйозним підсиленням». Про це повідомляється на сторінці «Нафтогазу» у фейсбуці.

«Очевидно, що державі не вистачає лідера для розв'язання проблеми боргів на ринку природного газу. За умовами спеціальних обов'язків, «Нафтогаз» був зобов'язаний відпускати газ газзбутам і тепловикам попри ріст заборгованості. В результаті, ці компанії заборгували «Нафтогазу» за газ, отриманий в рамках ПСО, понад 67 млрд гривень. Причому серед цих підприємств є як приватні, так і державні підприємства. Загалом режим ПСО вже виконав своє завдання – пом'якшив перехід до вільного ринку. Але через відсутність контролю призвів до явних викривлень. Потрібна активна позиція новопризначеного заступника міністра енергетики у скасуванні останньої частини ПСО з травня 2021 року», – йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що Україна потребує розбудови енергетичних ринків і впровадження справжніх механізмів біржової торгівлі, наприклад, клірингової системи.

«Існує ціла низка проблем із регіональними монополістами – облгазами: облік газу, норми споживання, тиск на споживачів та плата за використання державних газових мереж. За законом, більшість газових мереж в регіонах належать державі, оскільки вони були побудовані державним коштом. Облгази повинні платити державі за використання цих мереж, проте кілька міністрів енергетики укладали договори про безоплатне використання державних мереж. У виправленні цього викривлення потрібна рішучість та воля. Натомість облгази намагаються отримати побільше зі споживачів, застосовуючи віртуальні «температурні коефіцієнти» та завищені норми споживання газу. Перша проблема – уже на розгляді Верховного суду. А от друга – повністю в руках уряду. Адже саме уряд встановлює норми споживання газу», – додали в компанії.

У «Нафтогазі» вважають, що аби мінімізувати такий тиск на клієнтів, в Україні необхідно створити дата-хаб для автоматизованого обміну інформацією.

Також у компанії підкреслили на важливості не втратити можливість для повернення транзиту середньоазійського, зокрема туркменського, газу через територію РФ до України та ЄС.

Нагадаємо: кабмін на позачерговому засіданні призначив Юрія Вітренка першим заступником міністра енергетики – на нього також поклали тимчасове виконання обов'язків міністра.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло