Нафтові компанії США і Європи списали $145 млрд менше ніж за рік

Нафтові компанії США і Європи списали $145 млрд менше ніж за рік

Пандемія COVID-19 спровокувала масштабну хвилю списань активів

Нафтові компанії США і Європи списали $145 млрд менше ніж за рік
фото Shutterstock

Нафтогазові компанії США і Європи за перші три квартали 2020 року списали активів на $145 млрд у зв'язку з безпрецедентним зниженням цін на нафту, пише The Bell з посиланням на The Wall Street Journal. Це стало найбільшим трьохквартальним коригуванням принаймні за десятиліття, а весь 2020 рік обіцяє стати для галузі одним з найгірших в історії, пише видання.

Пандемія COVID-19 спровокувала масштабну хвилю списань активів у західних економіках за останні роки. Але саме нафтові компанії переглянули вартість свого бізнесу на рекордну суму – близько 10% загальної капіталізації, кажуть аналітики S&P Global Market Intelligence.

Друга за обсягами списань галузь – фінансова – недорахувалася $40 млрд.

Списання активів зазвичай відбувається в той час, коли нафтовиробники стикаються з падінням цін на сировину і, як наслідок, скороченням грошових потоків. Але в цьому році основна причина – невизначеність довгострокового попиту в контексті переходу автопарку на електротягу, розвитку відновлюваних джерел енергії, а також зростаючої стурбованості зміною клімату.

«Компанії починають закладати в прогнози необоротне зниження попиту, і списання – це провісник такого майбутнього», – прокоментувала для WSJ профільний провідний аналітик KPMG Регіна Мейор.

Найбільші європейські нафтові компанії Royal Dutch Shell, British Petroleum і Total SE провели найбільш «агресивний» перегляд – на їх частку припало більше однієї третини всіх списань у галузі.

Американські сланцеві компанії, включаючи Concho Resources і Occidental Petroleum, списали більше активів, ніж за останні чотири роки, разом узяті.

Нагадаємо, Британія першою з країн G20 припинить підтримку нових проектів з видобутку викопного палива.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло