АМКУ відкрив справи проти 6 газзбутів

АМКУ відкрив справи проти 6 газзбутів

За ознаками зловживання монопольним положенням при формуванні ціни на газ

АМКУ відкрив справи проти 6 газзбутів
фото: Сергей Горбачев/Pixabay

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ відкрило справи проти 6 газзбутів («Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» та «КиївГазЕнерджи») за ознаками зловживання монопольним положенням при формуванні ціни на газ. Про це повідомив голова Північного міжобласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький на своїй сторінці у фейсбуці.

«Купувати газ на 40% дешевше можна було вже минулого року. З моменту, коли ринок газу відкрився для населення. Точніше, мав би працювати. Бо ціну, яку виставляли останні три місяці деякі газзбути, ніяк не можна назвати ринковою. Ринкова ціна – результат конкуренції. А коли постачальник, використовуючи своє монопольне положення, продає на 2- 2,5 гривні за кубометр дорожче, ніж конкуренти, і дорожче, ніж середньозважена ціна – це вже не ринок. З точки зору конкурентного законодавства це – ознака зловживання власним монопольним положенням», – пояснив він.

АМКУ відкрив справи проти 6 газзбутів

За його словами, адміністративна колегія Київське обласне територіальне відділення АМКУ (Північного міжобласного територіального відділення АМКУ) відкрила справу щодо порушень конкурентного законодавства в діях компаній «Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» та «КиївГазЕнерджи».

«Саме ці компанії мають структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку в своїх регіонах. Наскільки мені відомо, найближчим часом на черзі й інші області та міста. Йдеться не тільки про невиправдано високі ціни, йдеться також і про дії засновників цих газзбутів. Є скарги на операторів газорозподільних мереж, які намагаються зупиняти перехід споживачів до інших постачальників. Наприклад, через нарахування неіснуючої заборгованості під час остаточних розрахунків», – додав Хмельницький.

Нагадаємо: наприкінці 2020 року прем'єр Денис Шмигаль доручив т.в.о. голови Міненерго спільно з Антимонопольним комітетом перевірити обгрунтованість цін на газ.

Повідомлялось, що Антимонопольний комітет найближчим часом перевірить обгрунтованість та прозорість формування тарифів на розподіл газу та у разі виявлення порушень змусить регулятора виправити ситуацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло