АМКУ відкрив справи проти 6 газзбутів
За ознаками зловживання монопольним положенням при формуванні ціни на газ

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ відкрило справи проти 6 газзбутів («Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» та «КиївГазЕнерджи») за ознаками зловживання монопольним положенням при формуванні ціни на газ. Про це повідомив голова Північного міжобласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький на своїй сторінці у фейсбуці.
«Купувати газ на 40% дешевше можна було вже минулого року. З моменту, коли ринок газу відкрився для населення. Точніше, мав би працювати. Бо ціну, яку виставляли останні три місяці деякі газзбути, ніяк не можна назвати ринковою. Ринкова ціна – результат конкуренції. А коли постачальник, використовуючи своє монопольне положення, продає на 2- 2,5 гривні за кубометр дорожче, ніж конкуренти, і дорожче, ніж середньозважена ціна – це вже не ринок. З точки зору конкурентного законодавства це – ознака зловживання власним монопольним положенням», – пояснив він.

За його словами, адміністративна колегія Київське обласне територіальне відділення АМКУ (Північного міжобласного територіального відділення АМКУ) відкрила справу щодо порушень конкурентного законодавства в діях компаній «Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» та «КиївГазЕнерджи».
«Саме ці компанії мають структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку в своїх регіонах. Наскільки мені відомо, найближчим часом на черзі й інші області та міста. Йдеться не тільки про невиправдано високі ціни, йдеться також і про дії засновників цих газзбутів. Є скарги на операторів газорозподільних мереж, які намагаються зупиняти перехід споживачів до інших постачальників. Наприклад, через нарахування неіснуючої заборгованості під час остаточних розрахунків», – додав Хмельницький.
Нагадаємо: наприкінці 2020 року прем'єр Денис Шмигаль доручив т.в.о. голови Міненерго спільно з Антимонопольним комітетом перевірити обгрунтованість цін на газ.
Повідомлялось, що Антимонопольний комітет найближчим часом перевірить обгрунтованість та прозорість формування тарифів на розподіл газу та у разі виявлення порушень змусить регулятора виправити ситуацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].