У Китаї через COVID спостерігається катастрофічний дефіцит робочої сили
Наразі виробники не можуть закрити 1,4 млн вакансій

Міністерство трудових ресурсів і соціального забезпечення КНР заявило про катастрофічний брак робочої сили. Як повідомляє CNBC, виробники не можуть закрити 1,4 млн вакансій, що на 102 000 більше, ніж в попередньому кварталі.
Влада склала перелік зі 100 найбільш затребуваних професій. Перше місце в списку зайняли фахівці з маркетингу, за якими слідують санітарні працівники та охоронці.
В дефіциті робочої сили експерти винуватять пандемію – багато працівників-мігрантів вирішили не повертатися в міста на роботу. Їх число впало на 5,17 млн до 285,6 млн торік, повідомило Національне бюро статистики на початку цього місяця.
Рівень безробіття в містах Китаю в грудні склав 5,2% в порівнянні з рекордним рівнем в 6,2% в лютому 2020 року під час найважчого періоду пандемії COVID-19 в країні. Між тим багато аналітиків сумніваються в достовірності офіційних даних по безробіттю в КНР.
Країна відзвітувала, що у 2020 році було створено 11,86 млн нових робочих місць в містах, що перевершило запланований урядом показник в 9 млн. Цей показник виявився меншим за 13,52 мільйона робочих місць, створених у 2019 році.
Нагадаємо: ВВП КНР у 2020 році виріс на 2,3%, що зробило Китай єдиною великою економікою у світі, що уникнула спаду минулого року. Очікується, що економіка країни буде продовжувати рости швидше, ніж інші країни, які постраждали від коронакризи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].