Рада створила Єдиний портал для викривачів корупції

Рада створила Єдиний портал для викривачів корупції

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують корупційне правопорушення, які можуть бути перевірені

Рада створила Єдиний портал для викривачів корупції
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада (ВР) ухвалила зміни до закону «Про запобігання корупції» (відповідний законопроєкт №3450). Документ створює правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал. За це рішення проголосували253 депутати.

Законом встановлено, що повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують вчинення корупційного, або повʼязаного з корупцією правопорушення, які можуть бути перевірені. Викривач має пояснити звідки йому стали достеменно відомі дані про вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Рішення про початок роботи Єдиного порталу повідомлень викривачів відповідно до цього Закону приймає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Нагадаємо: 1 січня 2020 року вступив в дію Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» № 198-ІХ: документ встановлює винагороду для викрадачів корупції у 10% від розміру предмета корупційного злочину, або розміру завданих державі збитків після ухвалення обвинувального вироку суду та стягнення в дохід держави грошей, цінностей та іншого майна або грошової суми, що відповідає вартості такого майна.

При цьому, розмір винагороди не може перевищувати 3 000 мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину, але її точний розмір визначатиме суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло