Дрібні інвестори з Reddit, які заробили на акціях GameStop, вклали їх у фонд порятунку горил
Інвестори з Reddit іронічно вважають себе схожими на мавп

12 березня користувач u/Pakistani_in_MURICA розповів на WallStreetBets, що пожертвував від імені GameStop гроші Міжнародному фонду з порятунку горил імені Дайан Фоссі. Слідом за ним інші учасники спільноти інвесторів-любителів теж вирішили витратити прибуток з акцій GameStop на допомогу приматам, повідомляє TJournal з посиланням на The Insider.
Судячи з усього, вибір припав саме на горилу, оскільки учасники спільноти називають один одного «бандою мавп», використовуючи емодзі. Інвестори з Reddit іронічно вважають себе схожими на мавп, які бездумно натискають на кнопки, щоб скуповувати акції.
Фонд імені популяризатора охорони дикої природи Дайан Фоссі створили в 1972 році. Відтоді він став найбільшою організацією із захисту приматів, яка рятує горил від браконьєрів у Руанді. Горили знаходяться під захистом донорів, які роблять пожертвування в розмірі від $60 до $150. За такий донат користувач отримує відео з горилою, сертифікат і підписку на новини про мавпу.
Невдовзі форум WallStreetBets заполонили публікації з фотографіями горил, яких інвестори-любителі брали під захист, пише видання.
До 14 березня користувачі WallStreetBets зібрали для фонду Дайан Фоссі понад $100 000, на честь чого директор організації Тана Стоінскі записала відео з подякою. До 16 березня сума пожертв сягнула $311 000, а фонд на головній сторінці свого сайту вказав «Мавпи сильні разом».
«Ви бачили нашу прекрасну горилу Урунгано на CBNC сьогодні? Спасибі, WallStreetBets, що взяли Урунгано під захист і допомогли нам зібрати $311 000 з суботи», – йдеться в повідомленні.
Учасники WallStreetBets також жертвували в інші фонди і брали під захист ламантинів, снігових леопардів, ослів, бонобо та інших представників зникаючих видів тварин.
Як відомо, наприкінці січня 2021 року користувачі Reddit підняли акції «вмираючої» компанії GameStop на 700%. Флешмоб став інтернет-феноменом, який вплинув на прибуток хедж-фондів і викликав негативну реакцію з боку Уолл-стріт – біржі втратили мільярди доларів, інвестори скаржилися на «маніпуляції». Незабаром вартість акцій почала різко опускатися, але до кінця лютого знову піднялася.
Більше про це в матеріалі Mind «Нова влада: як натовп міленіалів переміг вовків з Волл-стріт».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].