Верховний суд скасував указ про звільнення судді Оксани Царевич

Верховний суд скасував указ про звільнення судді Оксани Царевич

ЇЇ звільнили у 2016 році за незаконне позбавлення водійських прав активістів Автомайдану після мітингу в Межигір'ї

Верховний суд скасував указ про звільнення судді Оксани Царевич
Оксана Царевич
Фото: Олександр Прокопенко/POOL/УНІАН

Верховний суд скасував указ президента про звільнення колишньої судді Печерського суду Оксани Царевич через порушення присяги під час винесення рішень проти активістів Євромайдану. Відповідне рішення суд ухвалив 17 березня. Про це повідомляється на сторінці громадської організації «Автомайдан» у фейсбуці.

«Це означає її фактичне поновлення з правом на величезні компенсації за наш з вами рахунок. Також Царевич можуть повернути право здійснювати правосуддя», – наголошують активісти.

Адвокат Роман Маселко у коментарі виданню hromadske розповів, що рішення суду означає, що підстав для звільнення немає і Царевич можуть поновити на посаді. Якщо Печерський суд, в якому вона працювала, відмовиться поновити Царевич, тоді їй потрібно буде через суд вимагати свого поновлення.

«Печерський суд швидше за все не буде перешкоджати та видасть наказ про її поновлення. Єдине, у неї закінчилися повноваження, тому для того, щоб приступити до судочинства, їй потрібно пройти процедуру призначення ще раз. Треба, щоб Вища рада правосуддя внесла подання, а президент ухвалив указ», – повідомив виданню Маселко.

Зазначимо, раніше Вища рада правосуддя та Вищий адмінсуд визнали, що Царевич порушила присягу і має бути звільнена.

Водночас до повторного призначення Царевич вважатиметься суддею та отримуватиме зарплату.

Також адвокат зазначив, що Царевич вимагала скасувати рішення Вищої ради правосуддя про звільнення та указ президента від 2016 року, компенсацію вона не вимагала.

«Її або добровільно виплатять, або, вважаю, їй доведеться ще раз судитися через компенсацію», – сказав Маселко.

Крім того, поки немає рішення суду, тому невідомо, як Верховний Суд мотивував скасування указу.

Нагадаємо: 29 вересня 2016 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Печерського суду Оксани Царевич. У поданні на звільнення зазначалося, що дії судді при розгляді десяти справ щодо водіїв – учасників акцій протесту в період з листопада 2013 року – мають упереджений характер.

Царевич оскаржувала своє звільнення, але Вищий адміністративний суд у 2017 році відмовив у поновленні на посаді.

Крім того, у 2015 році Царевич оголосили підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень і зловживанні службовим становищем, а саме – у незаконному позбавленні водійських прав активістів Автомайдану після мітингу в Межигір'ї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті