ЄС пропонує нові правила для стимулювання стартапів, щоб наздогнати США і Китай в техносфері
Нові стандарти передбачають зміни в стандартах щодо опціонів на акції та імміграційні візи

Єврокомісія запропонувала новий набір стандартів для стартапів, які країни-члени повинні прийняти, оскільки блок намагається наздогнати США і Китай у сфері технологій.
Як повідомляє CNBC, нові стандарти закликають країни змінити свої закони про опціони на акції та імміграційні візи, щоб технокомпанії могли залучати таланти з будь-якої точки світу.
«Нам потрібно більше стартапів в Європі, які швидко перетворюються в інноваційні малі і середні підприємства (МСП), а потім в кінцевому підсумку розширюються навіть до великих успішних корпорацій, які сприяють цифровому суверенітету і стратегічній автономії Європи», – йдеться в повідомленні ЄК. – Для цього стартапам у всіх куточках ЄС необхідні сприятливі і справедливі умови для зростання на кожному етапі їх життєвого циклу».
Засновники технологій в Європі давно закликають до реформ, щоб допомогти стартапам процвітати і наздогнати США і Китай, які створили найбільші у світі цифрові компанії. У США є Google, Facebook, Apple, Amazon і багато інших, а в Китаї є Alibaba, Tencent, Huawei і Xiaomi.
Одна з основних скарг в Європі була пов'язана з опціонами на акції для співробітників, які дають співробітникам можливість володіти частиною своєї компанії. Нові стандарти говорять, що опціони на акції співробітників не повинні обкладатися податком на приріст капіталу до тих пір, поки вони не будуть переведені в готівку, і що стартапам слід дозволити випускати опціони на акції для співробітників з правом голосу.
У документі також говориться, що процес створення нової компанії повинен бути скорочений до одного дня і коштувати це менш як 100 євро ($119).
Торік Німеччина заявила, що введе нове законодавство про опціони на акції, а також інші реформи, щоб стимулювати інвестиції в технологічний сектор країни. Франція також прагне поліпшити політику опціонів на акції для співробітників-початківців.
Згідно зі звітом венчурної компанії Atomico, європейські стартапи торік залучили фінансування на суму понад $41 млрд, встановивши новий рекорд з точки зору щорічних інвестицій в технології і уникнувши руйнівних економічних наслідків пандемії COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].