США висловили підтримку діям України стосовно «Мотор Січі» і «ПриватБанку»

США висловили підтримку діям України стосовно «Мотор Січі» і «ПриватБанку»

Також вони наголосили на необхідності судової реформи

США висловили підтримку діям України стосовно «Мотор Січі» і «ПриватБанку»
фото Pixaby

США вважають обнадійливими кроки України щодо ПАТ «Мотор Січ» і притягнення до відповідальності колишніх керівників ПриватБанку. Про це заявила тимчасова повірена у справах США в Києві Крістіна Квін, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми підтримали кроки щодо впровадження санкцій проти Віктора Медведчука, Тараса Козака. Вони роками використовували свої медіа активи для підриву суверенітету і територіальної цілісності України. Обнадійливими для нас були обмежувальні заходи щодо китайської компанії, яка намагається неналежним чином отримати контроль над стратегічно важливою технологією ПАТ «Мотор Січ», – сказала Квін в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, нещодавно висунуті звинувачення проти колишніх керівників ПриватБанку «є важливим першим кроком до притягнення до відповідальності олігархів, обвинувачених в розкраданні мільярдів в українського народу».

Вона також назвала «обнадійливими» для США кроки стосовно притягнення до відповідальності осіб, причетних до втручання у вибори в США.

Крістіна Квін також наголосила, наскільки складною є боротьба з корупцією, тому що впливові кола з вузькокорисливим інтересами докладають зусиль підірвати реформи.

«Саме ці реформи будуть гарантувати для України міцну, успішну демократію і приведуть до повної інтеграції з НАТО і Європейським Союзом», – підкреслила Квін.

У свою чергу директор з питань міжнародної боротьби з наркотиками і співпраці правоохоронних відомств посольства США в Києві Сара Лангенкамп вказала, що антикорупційні реформи повинні створити «незалежну і авторитетну судову владу, яка користується довірою громадськості, в тому числі завдяки суттєвій ролі незалежних експертів у відборі та перевірці кандидатів».

Лангенкамп повідомила, що реформа Конституційного суду України (КС) є ще одним пріоритетом. «Як ми побачили, коли в жовтні КС визнав недійсним Національний реєстр декларацій про майно і доходи, існує постійна загроза, що впливові групи з вузькокорисливими інтересами будуть використовувати КС для скасування реформ, важливих для євроатлантичних устремлінь України», – пояснила вона.

ПАТ «Мотор Січ» – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію більш ніж в 100 країн.

Китайські інвестори кілька років безуспішно намагалися добитися офіційного оформлення угоди з придбання акцій цього заводу. За даними джерела в українському уряді, в даний час близько 75% акцій «Мотор Січ» де-факто належить групі китайських власників, і певна частина спірного пакету акцій виступає заставою для фінансування, наданого, в тому числі, China Development Bank.

Україна в січні цього року ввела санкції терміном на три роки проти китайських інвесторів ПАТ «Мотор Січ» і пов'язаних з ними осіб. У списку санкцій – Ван Цзин і пов'язані з ним компанії Beijing Xinwei Technology Group Co. Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd (обидві – Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг). Санкції до них передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, заборону на придбання підприємств на Україні. Коментуючи введення санкцій, президент Володимир Зеленський відзначав, що держава не може собі дозволити продавати контрольний пакет акцій стратегічних оборонних підприємств іншій країні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло