Клімат в сторону: Індія розглядає будівництво нових вугільних станцій
Вугільні станції виробляють найдешевшу електроенергію

Індія може побудувати нові вугільні електростанції, оскільки вони виробляють найдешевшу електроенергію. Про це йдеться в проєкті Національної політики в галузі електроенергетики (NEP) 2021, доступ до якого отримало агентство Reuters.
Частка вугілля у виробництві електроенергії в Індії продовжує скорочуватись другий рік поспіль, ознаменувавши відхід від десятиліть зростання вугільної енергетики. Між тим, все одно, на паливо припадає майже три чверті річного виробітку електроенергії в Індії.
Активісти-екологи вже давно виступають проти того, щоб Індія додавала нові потужності, що працюють на вугіллі. Ціни на сонячну і вітрову енергію падають до рекордно низького рівня, що може допомогти країні, яка є третім у світі джерелом викидів парникових газів їх скоротити.
Агентство зазначає, що 28-стоірнковий проєкт документу, який не був оприлюднений, показав, що Індія може додати нові потужності, що працюють на вугіллі.
«У той час, як Індія прихильна збільшенню потужності за рахунок невикопних джерел генерації, країні все ще може знадобитися додавання потужностей на основі вугілля, оскільки вони як і раніше залишаються найдешевшим джерелом генерації», – йдеться в проєкті NEP.
Всі майбутні вугільні електростанції повинні використовувати тільки менш забруднюючі технології, йдеться в документі.
Державна компанія NTPC Ltd, провідний виробник електроенергії в Індії, заявила у вересні, що не купувати землю для нових вугільних проєктів. Приватні фірми по всій країні протягом багатьох років не інвестують в нові вугільні електростанції, заявляючи, що вони не є економічно життєздатними.
Джерело Reuters повідомило, що урядова комісія, що складається з різних експертів і посадових осіб енергетичного сектора, обговорить проєкт і може внести зміни, перш ніж подавати його на схвалення кабінету міністрів.
У проєкт документа також пропонується торгівля відновлюваною енергією на ринках на добу вперед, створення окремих тарифів для станцій зарядки електромобілів і приватизація компаній з розподілу електроенергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].