Норвегія переведе нафтові родовища на екологічно чисту енергію
Це дасть змогу нафтогазовим компаніям досягти національних цілей в області клімату, але матиме мало реально впливу на зменшення викидів в країні

Норвегія намагається зробити свою найбруднішу промисловість максимально чистою. Однак, як повідомляє Bloomberg, план вартістю в кілька мільярдів доларів мало що зможе зробити для зменшення загального впливу на клімат в країні.
Скандинавська країна має намір використовувати наземну екологічно чисту гідроенергетику для електрифікації десятків морських нафтогазових платформ. Це допоможе досягти національних цілей в області клімату і, таким чином, дозволить прибутковій галузі продовжувати видобуток викопного палива ще на десятиліття.
Однак велика частина викидів від нафти і газу відбувається при їх спалюванні, а не при видобутку, тому ця ініціатива мало що зробить для стримування забруднення в усьому світі, наголошує агентство.
Цей крок показує, як деякі країни і компанії знаходять способи досягнення своїх власних кліматичних цілей, не наражаючи на небезпеку свої економічні інтереси – і не приносячи при цьому особливої користі планеті. Норвежці, звісно, можуть купувати більше електромобілів, ніж звичайних автомобілів, але країна так і залишається великим експортером вуглецю, додає Bloomberg.
«Нафтова промисловість є найбільшим забруднюючих сектором, тому, якщо ми хочемо скоротити викиди в Норвегії для досягнення кліматичних цілей, нам не вдасться далеко просунутися, не електрифікувавши її», – сказав Кьєтіл Лунд, глава Норвезького управління водних ресурсів і енергетики, що регулює енергопостачання.
За даними Статистичного управління Норвегії, у 2019 році нафтогазова промисловість Норвегії викинула на своїх об'єктах 14 млн тонн парникових газів. Це майже 28% від загальної кількості по країні, що робить цей сектор очевидною метою в прагненні країни скоротити викиди на 40% до 2030 року.
Окрім того, питання викидів стає все дорожчим для нафтогазових гігантів. Вартість дозволів в європейській програмі торгівлі квотами на викиди, яка включає в себе нафтогазові платформи Норвегії, в цьому році зросла більш ніж на 50% до рекордного рівня. Крім того, Норвегія планує додатково покарати емітентів викидів національним податком.
Прямі викиди норвезьких нафтогазових підприємств – це лише частина реального впливу галузі на клімат. Згідно з розрахунками Bloomberg, заснованим на даних Міністерства нафти і енергетики, викопне паливо, експортоване з Норвегії торік, при спалюванні призведе до викиду близько 450 млн тонн вуглекислого газу, що вдев’ятеро перевищує загальний обсяг викидів в країні у 2019 році.
Деякі з найбільших виробників нафти і газу в Норвегії розробили окремі плани по скороченню викидів вуглецю, що утворюється при спалюванні продуктів, які вони продають, так званих викидів категорії 3.
Equinor, найбільший виробник в Норвегії, поставив за мету досягти нульових чистих викидів до 2050 року, включаючи двоокис вуглецю, що отримується в результаті кінцевого споживання нафти і газу, які вона продає. Royal Dutch Shell Plc, ще один великий оператор в країні, поставив перед собою аналогічну мету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].