Вакцину Pfizer замовили переважно багаті країни – гендиректор компанії

Вакцину Pfizer замовили переважно багаті країни – гендиректор компанії

Він пропонував біднішим країнам вакцнину за зниженою ціною, але замовлень так і не було

Вакцину Pfizer замовили переважно багаті країни – гендиректор компанії
фото Pixaby

Гендиректор Pfizer Альберт Бурла заявив, що країни з низьким і середнім рівнем доходу не замовляли вакцину проти COVID-19 виробництва його компанії. Таким чином він відреагував на рішення адміністрації президента США підтримати відмову від патентів на вакцини від коронавірусу. Вважається, що відмова від патентів полегшить доступ до вакцин для всіх країн.

У листі, адресованому співробітникам компанії Pfizer і опублікованому в інтернеті, Бурла стверджує, що більшу частину доз зарезервували країни з високим рівнем доходу. Незважаючи на його заклики до решти держав і готовність продавати їм вакцини дешевше, замовлення так і не надійшли, пише The Bell.

Більшість країн з низьким або середнім рівнем доходу, з якими зв'язувався Бурла, або зробили вибір на користь інших виробників вакцин, або ж розраховують на місцеве виробництво. Ще однією причиною відмови є той факт, що базова технологія, яка використовується в розробці препарату від Pfizer, ще не перевірена.

Альберт Бурла, коментуючи дискусію навколо доцільності відмови від патентів, також заявив, що компанії Pfizer і BioNTech використовують багаторівневу модель ціноутворення для своїх вакцин. Країнам із середнім рівнем доходу пропонується платити вдвічі менше, ніж країнам з високим рівнем доходу, в той час як країнам із низьким рівнем доходу вакцина пропонується за собівартістю.

На цьому тижні головний торговий радник президента Джо Байдена Кетрін Тай заявила, що, хоча адміністрація США «твердо вірить» у захист інтелектуальної власності, вона підтримає відмову від патентів.

Гендиректор Pfizer виступає проти такого кроку. У своєму листі він заявив, що відмова від патенту загрожує знизити можливості підприємства з виробництва препаратів у промислових масштабах, враховуючи дефіцит сировини.

На тлі заяви американської адміністрації про підтримку тимчасової відмови від патентів акції найбільших фармацевтичних компаній, які виробляють вакцини, різко впали. Акції BioNTech в день оголошення обвалилися на 14%, Moderna і Novavax закрили торговий день з втратами в 3-6%.

Нагадаємо, у Євросоюзі планують скасувати патенти на виробництво вакцин, на їх думку, це забезпечить більш рівний доступ до вакцин усіх країн. Але суттєво можуть постраждати доходи фармацевтичних компаній-виробників вакцини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті