Держінспекція спростувала інформацію про загрозу аварій на захисній споруді над Чорнобильською АЕС

Держінспекція спростувала інформацію про загрозу аварій на захисній споруді над Чорнобильською АЕС

Перевищень меж безпечної експлуатації на об'єкті не зафіксовано

Держінспекція спростувала інформацію про загрозу аварій на захисній споруді над Чорнобильською АЕС
Фото: УНІАН

Поширена у ЗМІ інформація про реакції поділу, які загрожують виникненням нових аварій на об'єкті «Укриття» (ізоляційна споруда над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС), не відповідає дійсності. Про це заявила пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

«Контроль стану паливомістких матеріалів об'єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС (у тому числі контроль щільності потоку нейтронів) здійснюється системою контролю ядерної безпеки Інтегрованої автоматизованої системи контролю (ІАСК) у постійному режимі. Перевищень меж безпечної експлуатації, визначених технологічним регламентом об'єкта «Укриття», не зафіксовано», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підвищення рівня щільності потоку нейтронів спричинила зміна режиму температурної вологості після насування арки нового безпечного конфайнменту в проєктне положення над «Укриттям». У Держінспекції додали, що таке явище вже спостерігали у 2016 році. Воно було прогнозованим і не перевищувало меж безпечної експлуатації «Укриття».

Крім цього, задля експлуатації об'єкта передбачені системи та обладнання для підтримки паливомістких матеріалів у підкритичному стані.

Якщо показники щільності потоку нейтронів перевищать межі безпечної експлуатації, то згідно з технологічним регламентом об'єкта, буде забезпечено подачу нейтронопоглинальних розчинів на поверхні паливомістких матеріалів.

Нагадаємо: на будівництво нового конфайнменту над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС 45 країн надали 2,1 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті