Автовиробники через дефіцит чипів не дорахуються $110 млрд виручки – Bloomberg

Автовиробники через дефіцит чипів не дорахуються $110 млрд виручки – Bloomberg

Дефіцит чипів не дозволяє компаніям нарощувати поставки своєї продукції

Автовиробники через дефіцит чипів не дорахуються $110 млрд виручки – Bloomberg
фото Pixaby

Очікується, що в цьому році автовиробники не дорахуються $110 млрд виручки, оскільки заводи багатьох автогігантів, таких як Ford Motor, General Motors і інших, змушені простоювати через відсутність необхідних компонентів. Це підриває економічне зростання і веде до перекосів між попитом і пропозицією, пише DailyComm з посиланням на Bloomberg.

Дефіцит напівпровідників, від якого страждає автомобільна галузь і виробники споживчої електроніки, продовжує посилюватися. Наростаюча криза в індустрії чипів гальмує відновлення глобальної економіки від наслідків пандемії СOVID-19, зазначає Bloomberg.

За даними Susquehanna Financial Group, ключовий для напівпровідникової галузі показник, що характеризує баланс попиту і пропозиції, – час поставки – у квітні 2021 року збільшився вже вчетверте і досяг 17 тижнів. Фахівці відзначають, що це найтриваліший термін очікування за історію спостережень Susquehanna, які ведуться з 2017 року.

«За всіма основними продуктовими категоріями час поставки значно збільшився», – зазначає фахівець Susquehanna Кріс Ролланд.

Проблеми через нестачу чипів охоплюють галузь за галуззю і не дозволяють компаніям нарощувати поставки своєї продукції – від автомобілів до ігрових консолей, холодильників та іншої побутової техніки.

Збільшення термінів поставки говорить про те, що клієнти готові закуповувати чипи про запас, аби уникнути повторення проблем через нестачу компонентів. За мим може послідувати різкий обвал попиту.

Ситуація додатково ускладнюється новим спалахом коронавірусу в Тайвані, де розташовані напівпровідникові потужності найбільшого в світі контрактного виробника чіпів TSMC. У країні вже закриті школи, обмежені суспільні заходи, не працюють музеї та громадські установи. Поки заходи не торкнулися підприємств і фабрик, але в разі погіршення ситуації влада може ввести і більш широкі обмеження.

Раніше аналітики Gartner попередили, що глобальний дефіцит чіпів збережеться протягом усього 2021 року і почне слабшати тільки до другого кварталу 2022.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло