Члени НАТО об'єднуються, щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Росії і Китаю

Члени НАТО об'єднуються, щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Росії і Китаю

Альянс зобов'язався зберегти свою військову присутність в Східній Європі і захищати там невеликі держави-члени

Члени НАТО об'єднуються, щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Росії і Китаю
фото twitter.com/POTUS

Члени НАТО в спільній заяві, опублікованій після закінчення саміту, пообіцяли зайнятися цілою низкою без пекових викликів, в тому числі деякими з них, поставленими Китаєм.

«Зростаючий вплив Китаю і його міжнародна політика можуть створити проблеми, які нам необхідно вирішувати разом як Північноатлантичному союзу, – йдеться  в комюніке, яке цитує CNBC. – Ми будемо взаємодіяти з Китаєм з метою захисту інтересів безпеки альянсу».

Також у спільній заяві згадується амбітне нарощування військової потужності Пекіна.

«Китай швидко розширює свій ядерний арсенал за рахунок більшої кількості боєголовок і більшої кількості складних систем доставки, щоб створити ядерну тріаду», – йдеться в комюніке.

Байден заявив, що його адміністрація буде «пліч-о-пліч» з найближчими союзниками Америки, відійшовши від політики свого попередника «Америка перш за все».

Експрезидент США Дональд Трамп регулярно нападав на НАТО, ставлячи під сумнів актуальність і ефективність альянсу. Своєю чергою, Байден відкрито заявляє, що НАТО є наріжним каменем глобальної стабільності і ключовим гравцем у протидії цим країнам, що розвиваються загрозам.

Деякі з найменших членів НАТО, багато хто з них зі Східної Європи, вважають, що стримування російської агресії має бути головною турботою альянсу в зусиллях щодо забезпечення безпеки.

У понеділок вранці Байден зустрівся з лідерами кількох балканських країн, а також з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Військові США зберігають значну присутність в Польщі, що широко розглядається як головний фактор стримування Росії.

У відповідь на загрозу гібридної війни, яку представляє Росія, держави-члени НАТО відкрили двері для можливого застосування статті 5 Угоди про взаємний захист у випадках дестабілізуючих атак дезінформації на «політичні інститути» і «громадську думку».

На сьогодні стаття 5 застосовувалася тільки одного разу – на захист Сполучених Штатів після терористичних атак 11 вересня.

Кампанії російської дезінформації сильно вдарили по Європі, особливо напередодні референдуму по Brexit 2016 року, під час протестів 2017 року Каталонії і перед виборами до Європейського парламенту 2019 року.

Нагадаємо: у вівторок Байден вирушить до Женеви на саміт з президентом Росії Владіміром Путіним. Очікується, що Байден підніме багато тем, порушених в комюніке НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті