Виділені 100 млрд євро не змогли скоротити викиди від сільського господарства в ЄС

Виділені 100 млрд євро не змогли скоротити викиди від сільського господарства в ЄС

Скорочення викидів парникових газів попри всі зусилля та кошти виявися дуже незначним

Виділені 100 млрд євро не змогли скоротити викиди від сільського господарства в ЄС
фото www.flickr.com/photos/catesworldkitchen/5210767788

Звіт Європейського суду аудиторів показав, що сільськогосподарським витратам на протидію зміні клімату не вдалося скоротити викиди парникових газів від сільського господарства.

З 2013 року заходи з боротьби зі зміною клімату були однією з основних цілей Спільної сільськогосподарської політики (ОСП). Єврокомісія витратила понад 100 мільярдів євро – більше чверті загального бюджету ОСП – на пом'якшення наслідків і адаптації до змін клімату в період 2014-2020 років.

«В цілому, ми виявили, що 100 млрд євро коштів ОСП, розподілених протягом 2014-2020 років, мали незначний вплив на викиди в сільському господарстві, які істотно не змінилися з 2010 року. Більшість заходів щодо пом'якшення наслідків, підтримуваних ОСП, мають низький потенціал для пом'якшення наслідків зміни клімату. ОСП рідко фінансує заходи з високим потенціалом пом'якшення наслідків зміни клімату», – йдеться у висновках аудиторів.

Викиди від тваринництва, які складають близько половини викидів від сільського господарства, залишаються стабільними з 2010 року. Фахівці зазначають, що, однак, ОСП не прагне обмежувати поголів'я худоби. Ринкові заходи ОСП включають просування продуктів тваринництва, споживання яких не знижується з 2014 року.

Викиди від хімічних добрив і гною, на які припадає майже третина викидів в сільському господарстві, збільшилися в період з 2010 по 2018 рік. У висновках аудиторів вказано, що ОСП підтримує методи, які можуть скоротити використання добрив, такі як органічне землеробство і зернобобові культури, однак «ці методи неясно впливають на викиди парникових газів». Експерти наголосили, що «натомість більш ефективні методи отримували невелике фінансування».

У висновках також підкреслюється, що попри кліматичні амбіції, заходи з розвитку сільських районів мало змінилися в порівнянні з попереднім періодом. Отже, ці схеми не стимулювали фермерів вживати ефективних заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату. У той час як схема озеленення повинна була поліпшити ефективність ОСП, його вплив на клімат був незначним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті