Українська влада забиратиме сільськогосподарську землю, якщо її куплять росіяни – Висоцький

Українська влада забиратиме сільськогосподарську землю, якщо її куплять росіяни – Висоцький

Законом передбачена заборона на придбання українських земель громадянами країни-агресора

Українська влада забиратиме сільськогосподарську землю, якщо її куплять росіяни – Висоцький
фото Укрінформ

Держава та контролюючі відомства в разі відкриття ринку землі будуть відбирати землі сільськогосподарського призначення при купівлі їх росіянами. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в програмі «Неофіційна розмова», пише kanaldom.tv.

Згідно з земельною реформою, 1 липня в Україні буде знято мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. При цьому законом передбачена заборона на придбання земель громадянами країни-агресора.

«У законі є обмежувачі – заборона на прпидбання земель з боку агресора і терористичних організацій. Якщо ж вони якось спробують обійти закон, оформляти угоди через українців, ми будемо це відстежувати. Держава, СБУ і Держгеокадастр. І в разі фіксації такого факту є можливість просто забирати цю землю», – сказав заступник міністра.

«Ми будемо стежити. Крім того, весь реєстр буде відкритий. Тобто всі люди зможуть заходити й бачити, хто і скільки купує. Це такий фактор, коли й громадяни нам зможуть допомагати. Якщо хтось побачив що десь там порушення, що щось не так, можна відразу звернутися», – наголосив Висоцький.

Тарас Висоцький нагадав, що в Україні діє безстрокова заборона на купівлю державних або комунальних земель, в сукупності – 5 млн гектарів.

«Ринок тільки для приватних земель. Тобто ці 5 млн гектарів не можна продавати, а 33 млн гектарів приватної власності люди між собою можуть продавати, купувати», – пояснив він.

З 2024 року землю зможуть купувати (з лімітом в 10 000 гектарів) українські юридичні особи та аграрні холдинги. Рішення про відкриття ринку сільгоспземель для іноземців буде прийнято пізніше на референдумі.

На питання про те, що буде з землями в Донбасі, Висоцький відповів: мораторій залишиться в силі для земель на лінії розмежування і на непідконтрольних територіях «до повного їх звільнення».

Відкриття ринку землі було однією з умов отримання Україною кредиту від МВФ на $5,5 млрд. Ухвалення земельної реформи супроводжувалося бурхливими дебатами в парламенті. Як нагадав Висоцький, «ринок землі підтримали партії «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос» і депутатські групи. Проти виступили дві партії – «Батьківщина» і «ОПЗЖ».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло