Троє американців за життя виробляють досить викидів вуглецю, щоб убити одну людину – дослідження
За підрахунками, глобальна відмова від вуглецевих викидів до 2050 року врятує 74 млн життів

Спосіб життя приблизно трьох середньостатистичних американців створює достатній обсяг викидів, що нагрівають планету, щоб убити одну людину. Згідно з обчисленнями, кожні нові 4,4 тонни СО2 в атмосфері коштують життя одному жителю Землі. Вчені Колумбійського університету в Нью-Йорку також підрахували, що викиди однієї вугільної електростанції, ймовірно, приведуть до понад 900 смертельних випадків, пише The Guardian.
Нове дослідження ґрунтується на так званій «соціальної вартості вуглецю» – грошовій сумі, розрахованій на основі збитку, нанесеного кожною тонною викидів вуглекислого газу, шляхом визначення очікуваної кількості загиблих від викидів, що викликають кліматичну кризу.
У ширшому масштабі, досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року може запобігти близько 74 млн смертей.
За словами Деніела Бресслера з Інституту Землі Колумбійського університету, очікувані цифри смертей від викидів є не остаточними і цілком можуть бути «сильно заниженими». Він наголосив, що ці показники враховують тільки смертність, пов'язану зі спекою і не включають смерті від повеней, штормів, неврожаїв та інших впливів, пов'язаних з кліматичною кризою.
Дослідження Гарвардського університету, опубліковане в лютому показало, що забруднення повітря, викликане спалюванням викопного палива, вбиває понад 8 млн осіб у всьому світі. Вони вмирають від впливу токсичного повітря на здоров'я.
Дослідження, опубліковане в Nature Communications, ілюструє величезні відмінності у викидах, вироблених людьми в різних країнах світу. У той час як потрібно всього 3,5 американця, щоб зробити досить викидів за все життя, щоб убити одну людину, щоб зробити те ж саме потрібно 25 бразильців або 146 нігерійців, йдеться в документі.
Нагадаємо: вугільні електростанції України, Туреччини й країн Західних Балкан є найбільшими забруднювачами повітря в Європі.
До топ-10 забруднювачів увійшли 8 українських електростанцій, на першому місці Курахівська теплова електростанція, а у першій тридцятці зазначені 18 українських ТЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].