Війна закінчилась: що чекатиме Афганістан при талібах

Війна закінчилась: що чекатиме Афганістан при талібах

Бойовики обіцяють, що все буде мирно і добре. Світ остерігається повернення до обмеження прав жінок і відродження терористичних груп

Війна закінчилась: що чекатиме Афганістан при талібах
фото twitter.com/FoxNews

Захоплення Афганістану бойовиками «Талібану» відбулося із запаморочливою швидкістю. За лічені тижні група бойовиків пронеслася з провінціями країни, поки в неділю не увійшла в столицю – Кабул.

Як пише Bloomberg, замість того, щоб діяти військовим шляхом, «Талібан» дозволяє уряду здати владу самостійно. 

Є всі ознаки того, що президент Ашраф Гані, який напередодні покинув країну, погодиться на передачу влади. Він або піде у відставку, або перейде в номінальну роль, щоб надати «Талібану» видимість респектабельності в очах решти світу. 

Як повідомляє ВВС, представники «Талібану» заявили, що перехідного уряду не буде. Вони заявили, що планують оголосити Ісламський Емірат Афганістан.

В угрупуванні наголосили, що під їх правлінням жінкам буде дозволено отримувати освіту та працювати, але вони будуть зобов’язані носити паранджу. Жінкам також не заборонятимуть виходити з дому без супроводу.

Видання Al Arabia пише, що «Талібан» оголосив про плани уникати самосуду в суспільстві. Усі покарання, такі як забивання камінням, будуть проводитися тільки за рішенням суду. Представник руху заявив, що угруповання прагне до створення інклюзивного уряду, в якому зможуть взяти участь усі афганці.  

Між тим Bloomberg зазначає, що у той час, як таліби роблять заяви про те, що «перехідний процес проходитиме безпечно і надійно, не піддаючи небезпеці життя, майна і честі людей», небезпека криється у тому, їхні дії будуть зовсім іншими.

Видання вказує, що вже є повідомлення про те, що бойовики прагнуть відновити фундаменталізм, який визначав їх колишнє правління. Два десятиліття прогресу для жінок і громадянського суспільства можуть зникнути. Окрім того, низка країн стурбовані тим, що на території Афганістану можуть відродитися різні терористичні угрупування, зокрема «Аль-Каїда».  

Росії і Китаю, схоже, буде комфортно спілкуватися з лідерами бойовиків. РФ увійшла до невеликого числа країн, які не планують евакуювати своє посольство.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон сказав, що світ не повинен передчасно визнавати «Талібан» в якості нового уряду Афганістану. НАТО вже пообіцяв зберегти дипломатичну присутність в Кабулі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло