Меморандум «Енергоатому» з Westinghouse: де збудують нові реактори

Меморандум «Енергоатому» з Westinghouse: де збудують нові реактори

Загалом документ передбачає добудову п’яти реакторів AP1000 в Україні на існуючих АЕС

Меморандум «Енергоатому» з Westinghouse: де збудують нові реактори
Фото: Енергоатом

Делегація НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse провели спільну зустріч з питань розміщення реакторів AP1000 в Україні. Як повідомляє пресслужба«Енергоатому», під час переговорів сторони узгодили подальші спільні дії в рамках підписаного 31 серпня 2021 року Меморандуму.

Також йшлося про попередній розподіл відповідальності у спільній праці, ліцензуванні, передпроєктних роботах та про можливі джерела фінансування. Крім того, сторони обговорили ключові етапи виконання графіка спорудження першого нового енергоблока та можливості прискорення реалізації проєкту.

Використання американської технології АР1000 в довгостроковій перспективі дасть «Енергоатому» можливість забезпечувати надійну роботу атомної генерації та її інноваційність за найвищого рівня безпеки й дбайливого ставлення до довкілля, вказано у повідомленні.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, Меморандум між «Енергоатомом» і Westinghouse передбачає добудову енергоблоків на вже існуючих атомних електростанціях.

«У підписаному меморандумі йдеться про побудову блоку на Хмельницькій АЕС як пілотного проекту, і потім про побудову ще 4 блоків на існуючих станціях», – цитує Галущенко видання Укрінформ.

За його словами, планується добудувати два блоки на Запорізькій АЕС і по одному блоку на Рівненській і Південно-Українській АЕС.

За словами міністра, фінансовий резерв для зняття з експлуатації ядерних установок наповнений приблизно на 5 млрд грн. Він зазначив, що питання виведення з експлуатації перших блоків атомних станцій (два блоку РАЕС) буде вивчатися ближче до 2030 року.

Нагадаємо: 31 серпня «Енергоатом» і Westinghouse підписали меморандум про будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а в подальшому – ще чотирьох блоків загальною вартістю до $30 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло