У Китаї дослідили, що введення карантину призводить до погіршення зору в школярів

У Китаї дослідили, що введення карантину призводить до погіршення зору в школярів

Розлади зору стали діагностувати вдвічі частіше з початком пандемії

У Китаї дослідили, що введення карантину призводить до погіршення зору в школярів
фото Pixaby

У Китаї під час строгих обмежувальних заходів, введених через COVID-19, у школярів посилилися проблеми із зором, свідчать дані китайського дослідження, опубліковані на сайті медичного журналу JAMA Ophthalmology, на які посилається Інтерфакс.

Згідно з результатами дослідження університету Гуанчжоу, опублікованими в четвер, розвиток короткозорості серед школярів зріс у період обмежень через спалах коронавірусу. Як повідомляється в дослідженні, частота діагностування міопії збільшилася вдвічі за період з листопада-грудня 2019 року по листопад-грудень 2020 року порівняно з аналогічним періодом за 2018-2019 рік.

В ході дослідження експерти порівняли результати офтальмологічних обстежень до і після пандемії у більш ніж 2000 учнів других-третіх класів. Половина учнів до початку пандемії проходили обстеження двічі – в кінці 2018 і 2019 роках. Зір решти школярів перевірили в кінці 2019 року і через рік – через кілька місяців після закриття шкіл через запровадження карантинів і обмежень.

При цьому в дослідженні не уточнюється, скільки часу діти проводили в інтернеті або за заняттями, які могли впливати на стомлюваність очей.

У публікації наголошується, що подібні результати «повинні переконати батьків, шкільні та владні структури визнати потенційну цінність в наданні дітям можливості проводити заходи на відкритому повітрі і стежити за тим, скільки часу вони проводять за роботою».

Як вказують ЗМІ, фахівці із зору вважають, що тенденція до погіршення зору серед молодих людей може спостерігатися по всьому світу.

За даними агентства Associated Press, фахівець з міопії в дитячій лікарні Lurie в Чикаго Норин Шайх назвала китайське дослідження грунтовним і заявила, що дослідники в Lurie зараз теж вивчають зміни зору серед американських школярів в ході пандемії.

Міопія зачіпає близько 30% світового населення. Згідно з наявними даними, ця проблема останні 20 років набуває все більших масштабів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті