«Ми не зупинимося перед заходами у відповідь»: Франція і Британія конфліктують через рибу

«Ми не зупинимося перед заходами у відповідь»: Франція і Британія конфліктують через рибу

Франція звинуватила Британію у змінах умов угоди

«Ми не зупинимося перед заходами у відповідь»: Франція і Британія конфліктують через рибу
фото Pixaby

Британська влада надала ліцензію на вилов риби в прибережних водах Великобританії тільки 12 французьким риболовецьким суднам (у категорії до 12 м довжини), в той час як заявки на їх отримання подали 47 суден. У відповідь на це влада Франції звинуватила Лондон в «політичних іграх», пише Коммерсант з посиланням на Reuters.

 Це стало новим загостренням так званого рибальського конфлікту між Францією і Великобританією, який виник після зміни угод в цій сфері через вихід Великобританії з ЄС.

Британська сторона наполягає на своїй правоті. За словами британців, судна, які бажають отримати ліцензію, повинні надати докази того, що вони вже займалися ловом риби в цих водах (6-12 морських миль від берегів Великобританії) щороку в період з 2012 по 2016 рік.

Британська влада відзначає, що вони вже надали ліцензії на лов риби в зоні 12-200 морських миль від берегів країни майже 1700 судам ЄС, які передали дані про вилов риби за відповідний період часу. І ще 105 ліцензій були надані для лову риби в 6-12-мильній зоні, також після отримання таких даних.

Ті судна з числа 47, яким не було видано ліцензії, даних не надали, кажуть британці.

Французька сторона наполягає, що всі ці умови були введені Британією в односторонньому порядку і не відповідають новій угоді про торгівлю.

Міністр моря Франції Аннік Жирарден різко розкритикувала рішення британської влади.

«Це ще одна відмова британців виконувати умови угоди по Brexit, незважаючи на всі наші спільні напрацювання. Але французьке рибальство не повинно ставати заручником британців в політичних цілях», – заявила вона.

Міністр Франції у справах Європи Клеман Бон додав: «Ми не зупинимося перед заходами у відповідь».

Минулого разу після загострення цього конфлікту в травні цього року Франція пригрозила припинити поставки електрики з підводного кабелю на острів Джерсі, який є коронною територією Великобританії. А кілька десятків французьких рибальських суден влаштували своєрідну блокаду порту Сент-Гелієр на Джерсі, перегородивши до нього підходи і вимагаючи скасувати обмеження на вилов риби. Британське керівництво тоді відправляло до острова два патрульних кораблі для спостереження за ситуацією.

Нагадаємо, при утилізації судна, яке затонуло з новими автомобілями в США, виникли проблеми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті