«Теж обманював»: Opel у зв’язку з «дизельгейтом» виплатив 65 млн грн штрафу
Суду над особами, причетними до махінацій з показниками, не буде

Німецький виробник автомобілів Opel виплатив штраф у розмірі 64,8 млн євро у зв'язку зі скандалом із заниженням показників шкідливості вихлопних газів, що отримав назву «дизельгейт», пише FinMarket.
Штраф наклала прокуратура Франкфурта в зв'язку з тим, що частина дизельних моделей Opel викидає значно вищі концентрації шкідливих речовин, ніж автоконцерн задекларував у Федеральному автотранспортному відомстві Німеччини (KBA).
Таким чином, розслідування, яке в 2018 році призвело до масштабних обшуків в штаб-квартирі Opel в Рюссельсхаймі і на заводі комплектуючих в Кайзерслаутерні, завершено. З компанії знято підозру в маніпуляціях з рівнем шкідливих вихлопів.
Також зазначається, що суд над особами, які ймовірно несуть відповідальність за заниження цих показників, як це сталося у випадку з Volkswagen, проводитися не буде. Цю інформацію вчора підтвердили агентству dpa в прокуратурі Франкфурта, передає Deutsche Welle.
Франкфуртські слідчі вважають доведеним, що Opel порушив вимоги KBA до документації в процесі затвердження кількох типів дизельних двигунів. У жовтні 2018 року автотранспортне відомство розпорядилося відкликати 96 000 дизельних автомобілів Opel в усьому світі, при цьому близько 32 000 з них – в Німеччині. Йшлося про моделі Insignia, Cascada і Zafira, вироблені з 2013 по 2016 роки.
Нагадаємо, у вересні 2015 року вибухнув дизельний скандал навколо автоконцерну Volkswagen. Виробник автомобілів був змушений визнати, що на деякі дизельні мотори встановлювалося спеціальне програмне забезпечення, яке занижувало показники шкідливих вихлопів. Після того як про махінації концерну стало відомо громадськості, VW довелося виплатити обдуреним клієнтам мільярдні компенсації. У червні 2021 року в Volkswagen повідомили, що 4 колишніх топ-менеджери, винні в заниженні показників, виплатять компанії компенсацію в розмірі 288 млн євро.
Потім виявилося, що в одній тільки Німеччині такими ж махінаціями займалися ще чотири відомих бренди: Audi, Porsche, BMW і Daimler. У Франції – PSA Group, якій належать марки Peugeot, Citroen і люксовий бренд DS.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].