Світове багатство зросло втричі за 20 років завдяки зростанню цін на нерухомість - аналітики
Майже третя частина всього приросту припадає на Китай

Усе світове багатство зросло втричі за останні два десятиліття, причому Китай випередив США і посів перше місце. Про це свідчить звіт аналітиків Глобального інституту McKinsey (MGI), пише The Bell з посиланням на Bloomberg.
Інститут провів дослідження 10 країн, на частку яких припадає 60% світових доходів. Серед них, окрім Китаю та США, – Німеччина, Франція, Великобританія, Канада, Австралія, Японія, Мексика та Швеція.
Згідно з висновками аналітиків, світовий чистий капітал зріс із $156 трлн у 2000 році до $514 трлн у 2020-му.
«Зараз ми багатші, ніж будь-коли», – підкреслив партнер MGI Ян Мішке в інтерв'ю Bloomberg. На Китай припадає майже третина приросту: він виріс до $120 трлн із $7 трлн у 2000 році.
Багатство США збільшилося більш ніж удвічі – на $50 трлн – до $90 трлн. Німеччина та Франція показали скромніше зростання на 14 трлн, а Великобританія – на $7 трлн.
В обох країнах-лідерах понад дві третини всього багатства належить 10% домогосподарств, причому їхня частка зростає.
За підрахунками MGI, 68% світового багатства міститься саме в нерухомості. Як зазначає MGI, різке зростання багатства за останні два десятиліття випередило зростання світового ВВП. Причина – зростання цін на нерухомість, спровокованих зниженням відсоткових ставок.
Усе це загрожує побічними ефектами, констатує MGI. Зростання цін на нерухомість можуть призвести до недоступності володіння житлом для багатьох людей і збільшити ризик фінансової кризи, подібної до того, що вибухнула в США в 2008 році, вважає інститут. Китай може зіткнутися з аналогічними проблемами через борги таких забудовників, як Evergrande.
Ідеальним рішенням було б перетікання світового багатства у продуктивніші інвестиції, які збільшують світовий ВВП, підкреслює MGI. Але можливий і «жахливий сценарій»: обвал цін на активи, що знищує до третини світового багатства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].