Mind виграв в апеляційному господарському суді у Айбокс банку та відстояв право на вільну журналістику

Mind виграв в апеляційному господарському суді у Айбокс банку та відстояв право на вільну журналістику

Суд скасував рішення першої інстанції, яка не врахувала факт проведення перевірки Нацбанком

Північний апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції у позові Айбокс банку до mind.ua, та постановив «відмовити повністю у задоволенні позовних вимог».

Також суд постановив стягнути з Айбокс банку суму судового збору в розмірі 10 215 грн на користь видавця mind.ua ТОВ «Фьючер медіа».

Нагадаємо, Рішення першої інстанції у Господарському суді проти видання Mind ухвалила одна з найзаможніших суддів міста Києва Оксана Гумега.

Позов стосувався абзацу у матеріалі, присвяченому рейтингу українськи банків за підсумками 2020 року

За оцінками опитаних Mind експертів, одним з найбільш проблемних є Айбокс банк (всього 0,1% від активів), який підозрюється у сприянні відмиванню коштів. Наразі його діяльність перевіряє НБУ.

Національний банк України у своїй відповіді на адвокатський запит в рамках справи, підтвердив, що в банку дійсно відбувалась перевірка з питань дотримання вимог фінансового моніторингу, в тому числі з питань запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинних шляхом, фінансування тероризму, тощо.

І хоча виїзна перевірка була завершена 11.02.2021, до моменту виходу матеріала 01.03.2021, згідно положенню Нацбанку щодо порядку проведення інспекційних перевірок, процес складається з наступних послідовних етапів: 1. організація, 2. проведення та 3. оформлення результатів інспекційної перевірки. Тобто перевірку не можна було вважати завершеною до моменту оформлення результатів.

Нагадаємо, у вересні 2021 року НБУ оштрафував Айбокс банк на 10 млн грн за порушення «вимог пунктів 4, 5 частини другої статті 8, частини другої статті 11 Закону № 361-ІХ, пунктів 5, 25 додатка 1 до Положення № 65 у частині неналежного виконання обов’язку щодо здійснення належної перевірки нових, а також існуючих клієнтів банку».

Нагадаємо також, що це не перший позов Айбокс банку, та його акціонерів до видання Mind.

Так, Ibox bank позивався до Mind у Броварському міськрайонному суді Київської області, але під час судового засідання подав заяву про залишення позову без розгляду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло