Євродепутати закликають до жорсткішої відповіді Росії

Євродепутати закликають до жорсткішої відповіді Росії

І підтримують надання Україні статусу кандидата в ЄС – резолюція Європарламенту

Євродепутати закликають до жорсткішої відповіді Росії
Фото: shutterstock

Після російського вторгнення в Україну євродепутати вимагають посилення санкцій проти Росії та нових зусиль для надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Про це йдеться в ухваленій 1 березня резолюції Європарламенту, – йдеться в пресрелізі на сайті організації. Текст резолюції ухвалили 637 голосами «за», 13 «проти», 26 утрималися.

Резолюцією євродепутати «найрішучіше засуджують незаконне вторгнення Росії в Україну і вимагають від Кремля припинити всю військову діяльність в країні. А також засуджують роль білоруського диктатора Олександра Лукашенка».

Депутати Європарламенту категорично відкидають російську «риторику, яка натякає на можливе застосування зброї масового знищення», водночас нагадуючи Росії про її міжнародні зобов’язання та попереджаючи про небезпеку ядерної ескалації конфлікту.

Вони також закликають Європейську Комісію та країни ЄС надавати Україні подальшу екстрену гуманітарну допомогу у співпраці з гуманітарними агентствами ООН та іншими міжнародними партнерськими організаціями.

Щодо роботи над наданням Україні статусу кандидата в ЄС, у резолюції міститься заклик до інституцій ЄС працювати над наданням Україні цього статусу.

Також євродепутати вимагають посилення санкцій проти РФ. «Вітаючи швидке прийняття санкцій ЄС, євродепутати хочуть бачити ширші обмежувальні заходи, спрямовані на стратегічне послаблення російської економіки та промислової бази. Зокрема, за їх словами, слід обмежити імпорт найважливіших російських експортних товарів, таких як нафта і газ. Нові інвестиції ЄС в Росію та нові російські інвестиції в ЄС мають бути заборонені. Усі російські банки мають бути заблоковані від європейської фінансової системи, а Росії – заборонена система SWIFT», – наголошується у резолюції.

При цьому йдеться, що ряд санкцій, включаючи заборону SWIFT, слід поширити на Білорусь на основі її прямої підтримки російського вторгнення в Україну. А цілеспрямовані санкції проти осіб, відповідальних за корупцію на високому рівні в Росії та Білорусі, а також олігархів і чиновників, наближених до керівництва країн, мають бути прийняті швидко, вимагають євродепутати. ЄС та країни-союзники, які мають резидентські схеми за інвестиційними схемами (так звані «золоті візи»), повинні переглянути всіх бенефіціарів такого статусу проживання та скасувати статуси, які приписуються російським багатим особам та їхнім сім’ям, зокрема пов’язаним із особами, які потрапили під санкції та компанії, йдеться у тексті резолюції.

Крім того, Резолюція закликає країни ЄС швидше надати Україні оборонну зброю відповідно до статті 51 Статуту ООН, яка передбачає індивідуальну та колективну самооборону. Він також виступає за посилення розвідувального співробітництва ЄС з Україною щодо триваючої агресії.

Парламент також вітає зобов’язання ЄС активізувати свою Директиву про тимчасовий захист, щоб надати всім українцям, які рятуються від війни, негайний доступ до захисту. Відповідальність за прийом біженців, які прибувають на зовнішні кордони ЄС, має розподілятися порівну між країнами ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло