Хаотичне і заплутане вторгнення росії в Україну збиває з пантелику військових аналітиків – CNBC
Аналітики об'єдналися на одному фронті: російське вторгнення пішло не за планом

Минув тиждень після вторгнення росії в Україну, і військові аналітики об'єдналися в одному висновку: вторгнення росії йде не зовсім за планом і виглядає для спостерігачів неорганізованим, нескоординованим та млявим, пише CNBC.
Аналітики вважають, що росія розраховувала досягти значно більших успіхів і, що особливо важливо, зустріти значно менший опір з боку українських сил та бійців-добровольців.
Російські сили поки що захопили лише одне велике місто – Херсон, після того як сильно обстріляли його та оточили порт.
Тим часом бої навколо інших великих міст – Харкова, Маріуполя та Києва – продовжуються, хоча величезна колона російської військової техніки, яка цього тижня пробиралася до столиці, останніми днями застопорилася через повідомлення про логістичні проблеми та брак продовольства та палива.
Старші військові співробітники аналітичного центру Атлантичної ради заявили, що росія припустилася ключових стратегічних помилок у перший тиждень бойових дій, особливо в тому, що їй не вдалося встановити перевагу в повітрі і, таким чином, забезпечити авіаційну підтримку своєї наземної армії.
«Протягом першого тижня війни російські сухопутні війська загрузли за межами північних українських міст Харкова та Києва через те, що їм не вдалося встановити перевагу в повітрі (що призвело до значних втрат літаків та гелікоптерів), замало військ, щоб завдати трьох одночасних ударів (у напрямку Києва та Харкова та на північ з Криму), погана координація вогню та маневру, серйозні проблеми з логістикою та сильніший, ніж очікувалося, український опір», – йдеться в оцінці, опублікованій аналітичним центром.
Проте військові експерти визнали, що «морська перевага росії в Чорному морі сприяла успіху її південного напрямку операцій, коли російські війська прорвалися з Кримського півострова і зайняли територію на півдні України», захоплення міста-порту Херсона є поки що найбільшою перемогою під час вторгнення.
Вони зазначили, що «хоча Україна добре боролася і зірвала плани швидкої та рішучої перемоги росії, ситуація, як і раніше, залишається небезпечною. Росія рухається з метою оточення Києва і Харкова і, схоже, перейшла до безладних далеких ударів, що спричинило значні руйнування в житлових районах міст».
Представники західної розвідки припустили, що російське вторгнення відстає від графіка Кремля, і зʼявилися повідомлення про те, що президент росії владімір путін дедалі більше розчаровується у військових діях російської армії в Україні, повідомили NBC News нинішні та колишні офіційні особи США, поінформовані з цього питання.
Вони також попередили, що путін може бачити свій єдиний варіант у тому, щоб подвоїти градус насильства в Україні, і багато аналітиків ставлять під сумнів раціональність путіна, коли йдеться про Україну.
Екс-директор ЦРУ генерал Девід Петреус заявив, що війна путіна в Україні «йде жахливо» для Росії, зазначивши, що «на стратегічному рівні він по суті об'єднав проти себе більшу частину світу. …А на полі бою для нього все йде жахливо».
Він сказав, що Росія «вийшла за межі своїх матеріально-технічних можливостей», її війська (деякі з яких є непідготовленими призовниками), ймовірно, надзвичайно втомилися та недосвідчені перед рішучим супротивником.
З цим згоден відставний полковник Лайам Коллінз, директор-засновник Інституту сучасної війни в Нью-Йорку, який заявив у четвер, що українська армія та тисячі добровольців, які залишилися в Україні, щоб боротися за свою батьківщину, продовжуватимуть нарощувати сили.
«Росіяни змушені боротися не лише з українськими силами, які там перебувають, вони повинні боротися з усіма цими озброєними добровольцями, які постійно нападатимуть на них», – сказав він.
«Це буде гірше, ніж те, що було у росіян в Афганістані, це те, що збираються робити українці», – додав він, маючи на увазі тривале, криваве, дороге і непопулярне вторгнення Радянського Союзу в Афганістан у 1979 році, яке тривало 10 років і призвело до загибелі близько 15 000 радянських солдатів.
«Це не буде мінімальний опір, який країни Балтії чинили у роки холодної війни. Це буде надзвичайно дорого, якщо він [путін] стане окупантом, і тому зрештою йому доведеться піти у відставку, чи то через рік, чи п'ять років, чи 10 років», – сказав він.
Тим часом глава РНБО Данілов повідомив, що окупанти вже використали не менше 95% підготовлених БТГр і зазнають суттєвих втрат на всіх напрямках.
А напередодні CNN інформував, що Росія вже ввела в Україну 90% всіх військ, раніше зосереджених на кордонах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].