Рада встановила кримінальну відповідальність за використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням

Рада встановила кримінальну відповідальність за використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням

Отримання прибутку з гуманітарної допомоги карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з можливою конфіскацією майна

Рада встановила кримінальну відповідальність за використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням
Фото: shutterstock

Стало відомо, що Верховна Рада прийняла законопроєкт №7146 про покарання за нецільове використання гумдопомоги.

Джерело. Про це повідомляє парламент в телеграм-каналі.

Деталі. «Зараз весь світ об'єднався, щоб допомогти українцям, які постраждали від війни. Неприпустимо наживатися на людському горі, з одного боку, та людській доброті, з іншого», – пояснили в парламенті.

Рада зазначає, що наразі спрощено процедуру визнання соціально значущих товарів гуманітарною допомогою, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України, без прийняття відповідних рішень про визнання їх гуманітарною допомогою. Однак фіксуються численні випадки, коли гуманітарну допомогу використовують для отримання прибутку.

Що змінюється:

  1. Встановлюється кримінальна відповідальність за використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням під час дії воєнного стану.
  2. Використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку або власного збагачення, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна або без такої.
  3. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  4. Дії, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  5. Право розслідування вказаних злочинів закріплюється за слідчими органів безпеки.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло